ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

36 років після Чорнобильської трагедії

Дата: 26.04.2022 09:25
Кількість переглядів: 110

Чорнобильська атомна електростанція (ЧАЕС) біля міста Прип’ять у Київській області була зведена в 1970-80-х роках. Перший енергоблок запустили в 1977 році. 26 квітня 1986 року на четвертому реакторі Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) стався вибух. Четвертий енергоблок було повністю зруйновано, в довкілля потрапила велика кількість радіоактивних речовин. Довелось повністю евакуювати населення всіх населених пунктів в радіусі 30 кілометрів навколо ЧАЕС, в тому числі й населення Прип’яті та Чорнобиля. Радіоактивна хмара пройшла над європейською частиною СРСР,  більшою частиною Європи та східною частиною США.

26 квітня 2022 року виповнюється 36 років з того дня, коли ядерна катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції розділила наше життя на «до» і «після», а назва мало кому відомого до тієї пори українського містечка перетворилася на синонім трагедії всесвітнього масштабу. Трагедії, наслідки якої остаточно не подолані й до сьогодні. Вона назавжди змінила життя сотень тисяч людей і на сотні років зробила непридатними для постійного проживання людини понад 2,5 тисячі квадратних кілометрів території нашої держави.

Чорнобиль – це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків – пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність та високий патріотизм зупиняючи ядерну катастрофу. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу  і подальшого розповсюдження радіації.

Згідно затверджених програм «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 2022 рік для надання всебічної соціальної підтримки громадянам Тульчинського району (укрупненого) передбачено використати 7600,0 тис. грн. Сьогодні на соціальний захист постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС використано 1774,4 тис. грн.

Доземний уклін та найщиріші слова вдячності ліквідаторам, за їх сміливість та відвагу, за високу громадську позицію. Схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом.

Ця подія завжди буде об’єднувати всіх нас одним спогадом, однією печаллю, однією надією. Чорнобильська трагедія не повинна повторитись!

36 років тому,  український народ мужньо вистояв проти невидимого  атома, не менш жорстокішого ворога від сьогоднішнього  нападника. Велике прагнення  в ці дні до життя та незалежності, сила духу всіх українців є запорукою того, що  перемога в російсько-українській війні обов’язково буде за Україною! За її мужнім та вільним народом!

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь