БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА ЛЬОДУ!

Дата: 06.02.2023 16:29

Щороку відбувається чимало трагедій, пов’язаних із загибеллю людей на водоймах, вкритих кригою. Діти і любителі зимової риболовлі – саме ця категорія населення найчастіше стикаються з цією небезпекою. Побачивши лід, дехто не може втриматися від спокуси дослідження і перевірки на міцність «твердої води». На жаль, досить часто це призводить до трагічних наслідків. Це трапляється знову і знову, незважаючи на численні попередження, застороги і заборони рятувальників. Саме тому в черговий раз сектор з питань оборони та цивільного захисту апарату районної військової адміністрації попереджає, що з метою захисту свого життя та здоров’я необхідно знати та виконувати наступні правила перебування на льоду:

1. На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0):

2. Забороняється виходити на тонкий лід.

3. Міцність льоду перевіряють товстою палицею (жердиною), ударяючи нею (2-3 рази в одне і те саме місце) якнайдалі від себе. Категорично забороняється випробовувати міцність льоду ударами ніг. Якщо лід недостатньо міцний, потрібно припинити рух і повертатися назад своїми слідами (там міцність льоду вже перевірена).

4. Небезпечні місця на льоду, як правило, темніші за інших, небезпечний  -каламутний, малопрозорий і білий лід.

5. При пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні і підозрілі місця (вмерзлі в лід кущі, траву та інше). Дуже небезпечно виходити на лід у нічний час.

6. Забороняється самостійно виходити на лід або кататися на льоду дітям без нагляду дорослих.

Якщо ви провалились у воду

•  зберігайте спокій, не панікуйте;

• голосно покличте на допомогу;

• широко розкиньте руки на краї пролому та утримуйтесь від занурення у воду з головою;

• намагайтеся обережно дотягнутися до якогось предмета, що допоможе вам втриматися чи вибратися на поверхню;

• вибирайтеся на лід без різких рухів, налягаючи на нього грудьми та по черзі витягуючи на поверхню ноги. Намагайтеся зайняти своїм тілом найбільшу площу на льоду;

• вибравшись з ополонки, необхідно відкотитися від неї на безпечну відстань, а потім повзти в той бік, звідки ви прийшли, адже там міцність льоду вже перевірена. Ні в якому випадку не можна швидко бігти до берега, навіть якщо вам цього дуже хочеться;

• далі необхідно переодягнутися. Якщо сухого одягу під руками немає, викрутіть мокрий і знову одягніть його. Для зігріву робіть будь-які фізичні вправи.

Слід пам’ятати: лід завжди тонший там, де є стік води, ростуть кущі, очерет, де швидка течія, є джерела або впадає струмок.

ПАМ’ЯТАЙТЕ: відправлятися на замерзлу водойму поодинці вкрай небезпечно!

Боятися льоду не треба – необхідно лише розумно поводити себе на льоду. Ваша безпека – в обачності і обережності!