На Вінниччині працює Офіс регіонального координатора Уповноваженого Кабінету Міністрів України з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

Дата: 08.02.2023 16:10

За дорученням Начальника ОВА Сергія Борзова в області тривають зустрічі з родинами військовослужбовців, під час яких люди звертаються з різними питаннями, які їх найбільше хвилюють.

«Майже кожного тижня ми їздимо в громади Вінниччини, де спілкуємось із сім’ями Захисників та Захисниць. Часто до мене звертаються з приводу зниклих безвісти. На жаль, останнім часом збільшились випадки спроб ошукати рідних зниклих безвісти чи полонених. Дуже складно бачити відчай в очах цих людей, тому хочу поділитися корисною інформацією», - зазначає Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна.

Як повідомляє посадовиця, у Вінницькій області працює Офіс регіонального координатора Уповноваженого Кабінету Міністрів України з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

В Офісі рідним зниклих безвісти та полонених надають консультації координатор, юрист та психолог.

Крім того, Ветеранський простір розробив інструкцію для громадян щодо алгоритму дій у разі зникнення близької людини.

Зауважимо, що зниклою безвісти особою за особливих обставин є людина, з якою втрачено контакт у зв’язку зі:

• збройним конфліктом;
  • воєнними діями;
  • тимчасовою окупацією частини території України;
  • надзвичайною ситуацією природного чи техногенного характеру.

Що потрібно робити у разі зникнення особи за особливих обставин?

Звернутися до Національної поліції із заявою про зникнення людини.

Якщо в поліції вважають за доцільне взяти зразок ДНК – обов’язково зробіть. Це обов’язкова процедура під час таких звернень, тож це НЕ означає, що людина, яку ви шукаєте, загинула.

Хто може подати відповідну заяву?

• Близькі родичі;
  • Представник військового формування;
  • Орган державної влади або місцевого самоврядування;
  • Громадське об’єднання чи будь-яка особа, якій стало відомо про зникнення.

Які права мають близькі родичі та члени сім’ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин?

• Отримання достовірної інформації про підхід та результати проведення її розшуку в порядку;
  • На отримання достовірної інформації про місцеперебування особи чи обставини її загибелі, місце поховання (якщо воно відоме);
  • Отримання інформації про хід та результати розшуку;
  • Мають право на соціальний захист.

Офіс регіональної координаторки Марії Довжик знаходиться за адресою м. Вінниця, вул. Єрусалимка, 8

Також за потреби громадяни можуть звернутися на гарячу лінію: 0935700601, 0977232797.