Управління соціального захисту населення Тульчинської РВА повідомляє

Дата: 21.04.2023 10:51

Верховна Рада України Законом України №2983-IX від 20 березня 2023 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо разової грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань» визначила дату проведення щорічної разової виплати таким категоріям громадян:

•  учасникам бойових дій;
  • особам з інвалідністю внаслідок війни;
  • учасникам війни, сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни;
  • сім’ям загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, а також дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге, та дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге;
  • особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
  • колишнім неповнолітнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання;
  • колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання;
  • дружинам (чоловікам) померлих  жертв нацистських переслідувань.

Відповідна виплата здійснюватиметься щорічно до Дня Незалежності України, який відзначається 24 серпня (замість 5 травня).

Прийняттям Закону парламент вшановує мужність та героїзм захисників незалежності і територіальної цілісності України та підтверджує намір сприяти подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві в умовах збройної агресії російської федерації проти нашої держави.

Порядок та розміри разової виплати визначатиме Кабінет Міністрів України в межах відповідних бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.