В Тульчині відбулись громадські обговорення щодо спроможної мережі закладів охорони здоров’я

Дата: 21.04.2023 14:06

В Україні триває реформа медицини. 20 квітня 2023 року, в Пункті незламності м.Тульчин, відбулись громадські обговорення щодо спроможної мережі закладів охорони здоров’я, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України  від 28.02.2023 року № 174 «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я».

В обговоренні взяли участь начальник районної військової адміністрації Олександр Гаврилюк, голова районної ради Василь Неборецький, міський голова Валерій Весняний,  старости старостинських округів, представники галузі медицини та громадськість Тульчинщини.

Присутні заслухали пропозицій щодо участі КНП «Тульчинська центральна районна лікарня» Тульчинської міської ради у формуванні спроможної мережі закладів охорони здоров’я у Тульчинському регіоні та план розвитку закладу охорони здоров’я на 2023-2025 роки.

Відповідно до законодавства, визначено певні критерії, відповідність яким надасть можливість лікарні бути спроможною.

Основні вимоги до спроможної мережі закладів охорони здоров'я включають:

• Доступність;
  • Якість;
  • Ефективність;
  • Надійність;
  • Інноваційність;
  • Координація;
  • Фінансова стабільність.

Спроможна мережа закладів охорони здоров'я - це концепція, що описує взаємодію різних закладів охорони здоров'я (лікарень, клінік, поліклінік, діагностичних центрів та ін.) для забезпечення якісної та ефективної медичної допомоги пацієнтам.

Усі присутні мали можливість задати виступаючим питання та отримали на них вичерпні відповіді.

За результатами громадського обговорення присутні одноголосно проголосували за пропозицію кластерності КНП «Тульчинська центральна районна лікарня» Тульчинської міської ради. Дані напрацювання будуть направлені до Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА.