ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Президент і перша леді України відвідали XI Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал»

Дата: 22.06.2023 18:15
Кількість переглядів: 64

Президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська відвідали книжковий ярмарок XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», що триватиме з 22 до 25 червня у Києві.Президент і перша леді України відвідали XI Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал»

Як розповіли президентському подружжю генеральний директор Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал» Олеся Островська-Люта й директор Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» Юлія Козловець, фокус-тема цьогорічного заходу: «Коли все має значення». Її кураторкою стала українська журналістка, документалістка, яка спеціалізується на висвітленні конфліктів, Наталя Гуменюк.Фото без опису

Як зазначила Олеся Островська-Люта, цьогоріч «Книжковий Арсенал» менший, ніж у попередні роки, але його проведення – це свідчення стійкості нашої держави й суспільства, яке працює навіть попри війну. За її словами, коли в березні безпекова ситуація в країні дозволила проведення фестивалю, його вдалося організувати в дуже стислі строки – за кілька місяців, хоча зазвичай процес підготовки триває близько півроку.

Юлія Козловець зі свого боку наголосила, що проведення книжкового фестивалю в час, коли країна активно чинить опір сильному загарбнику, викликало великий інтерес у представників світових медіа: надійшло багато запитів від журналістів міжнародних видань, які зацікавлені більше дізнатися про Україну.

Генеральний директор «Мистецького Арсеналу» також подякувала Президентові за підписання закону щодо встановлення обмежень на ввезення й розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Білорусі й тимчасово окупованої території України, який є надзвичайно важливим для культурної сфери нашої держави.

Фото без опису

Володимир Зеленський відзначив важливість проведення в Україні такого знакового фестивалю книги в час, коли український народ бореться за право на існування та за збереження національної ідентичності.

Президент наголосив, що для нього важливо бути на таких культурних подіях, щоб підтримати українських авторів, книговидавців і митців. Крім того, для нього особисто – це можливість відновити власні сили та знайти книги, які допомагатимуть у роботі. 

«Назва найбільшої книжкової події країни – «Книжковий Арсенал» – зараз звучить особливо влучно. Бо книжки справді стали нашим арсеналом, нашою культурною зброєю. Ось чому відвідую його з особливими відчуттями. Зараз кожен наш текст, роман, оповідання, вірш – це наш опір знищенню. Доказ, що ми, українці, є й будемо на своїй землі. Будемо, тому що рятуємо, захищаємо та цінуємо одне одного. Тому що небайдужі й людяні», – додала Олена Зеленська.

Фото без опису

Президентське подружжя оглянуло тематичні секції «Дитяча книга», «Комікси та графічна проза» (представлено книгарнею «Закапелюк»), «Художня література» (представлено книгарнею «Книжковий Лев»), «Арткнига» (представлено Національним центром Олександра Довженка «Довженко-центр»), «Книга про російсько-українську війну» (представлено книгарнею «Сяйво книги») та «Нон-фікшн» (представлено книгарнею «Сенс»).

Глава держави цікавився історичною літературою, придбав книгу Яна Мориса «Чому захід панує – натепер» («Кліо») та книгу Максима Яковлєва «Теорії змов. Як (не) стати конспірологом» («Віхола»).  

Зі свого боку перша леді звертала увагу на художню та психологічну літературу, книги про історичну постать княгині Ольги, а також придбала для сина комікси Boom «Дюна: Дім Атрідів. Книга 1».

Володимир та Олена Зеленські обрали таку літературу:

  • Максим Яковлєв «Теорії змов. Як (не) стати конспірологом» («Віхола»).
  • Олександр Михед. «Позивний для Йова. Хроніки вторгнення» («Видавництво Старого Лева»).
  • Анастасія Левкова. «За Перекопом є земля» («Лабораторія»).
  • Браян Герберт та Кевін Дж. Андерсон. «Дюна. Дім Атрідів. Книга 1» («РМ»).
  • Сергій Пєтков «Княгиня Ольга. Династійні таємниці правителів Русі» (Видавничий дім «АртЕк»).
  • Сергій Пєтков «Княгиня Ольга. Наріжний камінь церкви і держави» (Видавничий дім «АртЕк»).
  • Володимир Вакуленко. «Я перетворююсь… Щоденник окупації. Вибрані вірші» (Vivat).
  • Ольга Маслова, Ніка Бєльська «Коли я нарешті висплюся? Як засинати і прокидатися із задоволенням» («Віхола»).
  • Тімоті Снайдер «Про Тиранію. Двадцять уроків двадцятого століття. Графічна версія» («Човен»).
  • Артем Чех «Хто ти такий?» (Meridian Czernowitz).
  • Ян Морис «Чому захід панує – натепер» («Кліо»).
  • «Telegraf#2. Креатив у війні» (Telegraf.Design).

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» – великий український книжковий ярмарок і водночас книжковий фестиваль, заснований 2011 року Національним культурно-мистецьким і музейним комплексом «Мистецький Арсенал», на території якого й відбувається захід.

Фото без опису

У межах цієї культурно-інтелектуальної події розвиваються книжкова, літературна, видавнича, мистецька платформи, порушуються важливі культурні й суспільні питання. Щороку фестиваль збирав понад 200 вітчизняних видавців і культурних інституцій і близько 50 тисяч відвідувачів. У 2022-му фестиваль не проводився у зв'язку з повномасштабною агресією Росії проти України.

У програмі ХІ «Книжкового Арсеналу» також представлені проекти за участю ілюстраторів, дизайнерів і шрифтарів, а також професійні події для видавничої спільноти. Організатори запланували понад 80 подій у межах літературної програми, програми для дітей та підлітків і фокус-теми фестивалю, які відбуватимуться на чотирьох сценах.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь