Верховна Рада України ухвалила закон про подолання туберкульозу в Україні

Дата: 18.07.2023 14:04

Про це повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін.Фото без опису

Лікування туберкульозу в Україні стане доступнішим для пацієнтів, а система діагностики – відповідатиме світовим стандартам.

Закон (№ 9147) передбачає доступніші та якісніші послуги для пацієнтів:

• діагностику, профілактику та лікування туберкульозу;
  • визначає статус регіональних фтизіопульмонологічних центрів, які проводитимуть діагностику й лікування туберкульозу за програмою медичних гарантій;
  • крім того, чітко визначений механізм забезпечення ліками для профілактичного лікування;

Серед основних законодавчих змін – посилення діагностичної мережі. Мова про трирівневу систему мікробіологічних лабораторій з діагностики туберкульозу на чолі з центральною, яка буде забезпечувати зовнішній контроль якості лабораторій нижчого рівня.

Наразі Україна на 4 місці за темпами поширення цього захворювання у Європейському регіоні ВООЗ. За минулий рік виявлено 18 510 людей з туберкульозом, що на 2,5 % більше, ніж минулого року.

З початку повномасштабної війни на регіональних рівнях було створено систему раннього виявлення туберкульозу, зокрема серед внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО). Для цього в областях було створено 23 регіональні команди з виявлення та протидії туберкульозу.

Скринінгом на туберкульоз було охоплено 395 тисяч українців, які вимушено покинули свої домівки та входили у групу ризику захворювання або мали симптоми хвороби. І ця робота буде продовжена - про це йшлося під час спільного засідання комітетів з програмних питань та з регіональної політики Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Ці комплексні кроки дозволять покращити ситуацію із подоланням захворювання в Україні та посилити лікування туберкульозу у відповідності до світових стандартів ВООЗ.

Тримаємо ситуацію на контролі! Та впроваджуємо кращі світові стандарти для українців.