ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Вінницькі аграрії, всупереч викликам сьогодення, гідно тримають продовольчий фронт

Дата: 16.08.2023 08:14
Кількість переглядів: 111

15 серпня на Вінниччині, за участі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дениса Башлика, відбулась нарада з питань завершення збирання ранньої групи зернових культур та їх реалізації.Фото без опису

До виїзної наради долучилися голови районних військових адміністрацій, керівники сільськогосподарських підприємств та спеціалісти обласних управлінь і служб.

Захід відбувся на базі Краснянського спеціалізованого підприємства «Агромаш», яке є одним із кращих підприємств сільськогосподарського машинобудування в Україні.

Перед обговоренням нагальних питань учасники наради оглянули сільськогосподарську техніку та виробничі потужності ТОВ «Краснянське СП «Агромаш». Багато грунтообробної техніки виробництва цього підприємства працює на полях регіону та за його межами.

«Дуже вражений роботою підприємства, якістю продукції, яку воно випускає. А особливо, тим, як воно продовжує працювати «на всіх фронтах»,- зауважив Денис Башлик.- Вінниччина – одна з небагатьох областей, яка  завжди працює тільки в плюс від попередніх прогнозів на урожай. І це – заслуга кожного аграрія. Низький уклін вам за роботу від Міністерства».

Заступник Міністра розповів про нові  державні програми на підтримку аграріїв, зокрема – по насінню озимих культур.

«В країні триває війна, продовжуються обстріли, тож маємо коригувати деякі аспекти нашої роботи, враховуючи військову ситуацію,- підсумував Денис Башлик

Учасники засідання підбили попередні підсумки збирання ранньої групи зернових культур та ріпаку урожаю 2023 року у Вінницькій області. Проаналізували фактори, що вплинули на формування урожаю та його якісних показників у поточному році.

Також на нараді йшлося про фітосанітарні вимоги до експорту сільськогосподарської продукції, зміни до державного регулювання у сфері поводження з пестицидами та агрохімікатами, особливості митного оформлення експорту  сільськогосподарської продукції та підготовку сільськогосподарських кадрів.

Загалом на полях Вінниччини практично завершено збирання ранніх зернових, зернобобових культур і ріпаку. Цьогоріч вирощено гарний урожай. Вже намолочено понад 2 мільйони тонн зерна. Середня урожайність досягає 58 ц/га, що далеко не завжди було й у довоєнні роки.

Розвиток АПК є важливою складовою забезпечення сталості економіки області та держави загалом. Тому тепер найголовніше – це зберегти та реалізувати зібраний урожай. В області працює достатня мережа елеваторних потужностей, які забезпечать зберігання вирощеного врожаю. Втім, фахівці враховують можливі загрози аби знаходити шляхи їх мінімізації.

Наразі забезпечення продовольчої безпеки є першочерговим завданням для вінницьких аграріїв.

Працюємо далі! Разом – переможемо!



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь