Організація інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами, впровадження соціальної послуги – асистент дитини в освітніх закладах області
18 серпня 2023 року заступник начальника районної військової адміністрації Сергій Чепернатий і головний спеціаліст відділу гуманітарного розвитку та з загальних питань управління правового забезпечення та взаємодії з органами місцевого самоврядування апарату районної військової адміністрації Наталія Справник взяли участь в обласній онлайн-нараді під головуванням першого заступника Начальника Вінницької обласної військової адміністрації Наталі Заболотної, яка наголосила на важливості створення умов для інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами на рівні територіальних громад. Також у своєму виступі Н. Заболотна наголосила на першочерговості виконання заходів щодо забезпечення належної організації роботи інституції – «асистент дитини» в стислі терміни до 1 вересня 2023 року.
Реалізація цього проєкту відбувається у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року за ініціативи дружини Президента України Олени Зеленської.
Про стан забезпечення інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами та діяльність інклюзивно-ресурсних центрів щодо визначення потреби дитини в асистенті під час інклюзивного навчання учасників наради поінформував директор департаменту гуманітарної політики Володимир Буняк.
Олена Стоялова директор Вінницького обласного центру соціальних служб надала учасникам наради інформацію, щодо проведення навчальних заходів з метою підготовки осіб, які надають соціальну послугу супроводу під час інклюзивного навчання та потреби територіальних громад області у асистентах дитини.
У нараді взяли участь голови та заступники голів територіальних громад, які відповідають за соціально-гуманітарну сферу; керівники органів управління освітою, соціального захисту населення територіальних громад, закладів (установ), що забезпечують надання соціальних послуг та інклюзивно-ресурсних центрів.
За результатами он-лайн-наради опрацьовано доручення для виконання усіма учасниками заходу.