Охорона праці під час робіт на висоті

Дата: 23.08.2023 12:41

Останнім часом значна кількість нещасних випадків трапляється під час падіння  працівників з висоти.   Особливо це стосується ремонтної  діяльності та  складування, де  можливі значні  ризики травмування, і лише дотримання  вимог законодавства з охорони праці,  дасть можливість  убезпечити  працівників   від  нещасних випадків  та  травмування.

Основний документ,  який регламентує  правила виконання  робіт на висоті - «Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті» (НПАОП 0.00-1.15-07).
Для створення безпечних умов під час виконання робіт на висоті необхідно:
- забезпечити  наявність, міцність і стійкість огороджень, риштувань, настилів, драбин тощо;
- забезпечити працівників необхідними засобами захисту та використовувати їх за призначенням;
- застосовувати технічно справні машини, механізми і пристрої, укомплектовані необхідною технічною документацією;
- забезпечити необхідну освітленість на робочих місцях та безпечні проходи до них, тощо.
Основний обов’язок роботодавця  - забезпечити на кожному робочому місці виконання заходів, а саме:
- проведення  профілактичних  медичних  оглядів  працівників;
- щорічне    навчання  і  щорічні  перевірки  знань  працівників,  які   виконують роботи  на висоті;
- своєчасне  проведення ремонтів,  випробувань засобів захисту  і технологічної оснастки, технічних оглядів машин  і механізмів, які використовуються  під час робіт на висоті;
- забезпечити  працівників  необхідними  засобами захисту, спеціальним одягом та спеціальним взуттям та інше.

Шановні роботодавці - тільки  комплексний підхід до профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань, розуміння важливості  поліпшення соціального клімату на підприємствах, установах , організаціях  різних форм  власності,  виконання вимог  Закону України «Про охорону праці»,  стане  запорукою збереження здоров’я  та життя працюючих.

Пашенько С.М., головний спеціаліст Відділу профілактики та розслідування нещасних випадків
Управління контрольно - перевірочної роботи
Головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області