До уваги керівників сільськогосподарських  підприємств Тульчинського району!

Дата: 23.08.2023 15:01

Щодо використання агродронів.

Відділ економіки, стратегічного та агропромислового розвитку управління правового забезпечення та взаємодії з органами місцевого самоврядування апарату районної військової адміністрації  доводить до Вашого відома роз’яснення Головного оперативного  управління Генерального штабу Збройних Сил України  щодо  можливості використання  агродронів  у галузі сільськогосподарського  виробництва  на території Вінницької області, наданого на лист Вінницької
обласної  військової  адміністрації .

Вінницька обласна військова адміністрація

У Генеральному штабі Збройних Сил України опрацьовано Ваш лист щодо надання роз’яснення щодо можливості використання агродронів у галузі сільськогосподарського виробництва на території Вінницької області.

За результатами опрацювання інформуємо, що у зв’язку зі збройною агресією російської федерації проти України Державною авіаційною службою України за поданням Генерального штабу Збройних Сил України встановлено заборону використання повітряного простору над територією України (НОТАМ Ц0056/23, НОТАМ Ц0057/23), яка розповсюджується на всі цивільні повітряні судна (в тому числі безпілотні).

В умовах дії заборони повітряний простір використовується державною авіацією України та засобами  протиповітряної оборони для відбиття збройної агресії російської федерації та захисту населення. Будь-яка інша авіаційна діяльність в повітряному просторі України створює перешкоди для виконання завдань державною авіацією, які є першочерговими у переліку державних пріоритетів, визначених у ст. 24 Повітряного кодексу України.

Регулювання діяльності цивільної авіації в умовах дії воєнного стану здійснюється згідно чинного законодавства з урахуванням згаданої заборони, протоколу Міжвідомчої наради за участю представників Міністерства оборони України, Державної авіаційної служби України, Генерального штабу Збройних Сил України, Повітряних Сил Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, Державного підприємства обслуговування повітряного руху України “Украерорух” від 30.05.2022 та  рішення Начальника Генерального штабу Збройних Сил України від 07.06.2022 № 18039/С, відповідно до яких дозвіл Генерального штабу Збройних Сил України цивільним безпілотним повітряним суднам видається лише у виняткових випадках; коли авіаційна діяльність здійснюється в інтересах Збройних Сил України, інших складових сил безпеки і оборони.

Питання стосовно використання цивільних безпілотних повітряних суден, зокрема аграрних мультикоптерів (агродронів), в умовах дії воєнного стану розглядалося на онлайн нараді, яка відбулася відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України віл 02.08.2022 за №20173/0/1-22  03.08.2022 під головуванням Прем’єр -міністра України. За результатами наради Міністерство аграрної політики та продовольства України було поінформовано  про ЗАБОРОНУ використання агродронів до завершення дії воєнного стану.

Заступник начальника Головного оперативного управління

Генерального  штабу Збройних Сил України

бригадний генерал                                                                  Олексій Громов