27 жовтня – День української писемності та мови
Відповідно до Указу Президента України № 455/2023 від 28.07.2023 року, Україна вперше відзначає День української писемності та мови 27 жовтня.
У цей день вшановується пам’ять Преподобного Нестора Літописця (письменника-агіографа, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря), з чиїм ім’ям пов’язують започаткування писемної української мови.
Ми – українці. Живемо у вільній незалежній державі – Україні. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу.
За час свого існування вона пережила не менше пів тисячі циркулярів та указів, постанов і ухвал, розпоряджень та наказів про заборону. Але українська мова вистояла! І сьогодні, маючи безпрецендентну підтримку за всі роки новітньої історії незалежності, пішла у свій вирішальний контрнаступ. Кожен, говорячи українською, наближає Перемогу!
Друзі, говорімо українською, вчімо українську та шануймо її!
начальник районної військової адміністрації Олександр Гаврилюк