Всеукраїнська інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен».

Дата: 30.10.2023 16:11

30 жовтня у Тульчинській філії Вінницького обласного центру зайнятості в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен» відбувся тренінг з розвитку м`яких навичок Soft skills для безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб за участю соціального працівника Інни Прияцелюк Мобільної команди Гуманітарної організації INTERSOS.

Мета кампанії – посилення комунікації між усіма інституціями, які опікуються внутрішньо переміщеними українцями, задля ефективної їх інтеграції у громади, стимулювання у пошуку роботи, інформування про актуальні вакансії та активні програми сприяння зайнятості, створення з допомогою міжнародних організацій додаткових програм з професійного навчання та перенавчання ВПО.

Так, провідний фахівець з профорієнтації Тульчинської філії ВОЦЗ Тетяна Ференець розповіла присутнім про можливості працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, а також чинні програми за участі міжнародних гуманітарних організацій, які спрямовані на допомогу в працевлаштуванні.

Внутрішньо переміщеним особам надається широкий спектр соціальних послуг з урахуванням їхніх можливостей, побажань та професійного досвіду, зокрема:

 послуги служби зайнятості для вимушено переміщених громадян, в т.ч.

сприяння у пошуку роботи, допомогу у написанні резюме;

 професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних;

 допомога у розірванні трудових відносини з роботодавцем в односторонньому порядку для набуття статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю;

 новітні активні програми стимулювання роботодавців в сприянні

працевлаштування ВПО;

 програми з професійного навчання ВПО, зокрема шляхом отримання

ваучера;

 започаткування власної справи та розвитку вже існуючих бізнесів за

урядовою програмою єРобота «Власна справа»;

 питання ментального здоров’я ВПО та можливі шляхи його покращення.

Соціальний працівник Інна Прияцелюк ознайомила присутніх з послугами мобільної команди:

• перша психологічна допомога та психосоціальна підтримка;

• допомога у вирішенні індивідуальних запитів (відновлення документів, влаштування дітей до навчальних закладів, соціальні послуги та інше);

• інформування щодо всіх доступних медичних, соціальних, психологічних, правових послуг тощо.

Наприкінці заходу соціальні партнери Мобільної команди Гуманітарної організації INTERSOS для присутніх на заході розповсюдили листівки з QR-кодом для безкоштовних юридичних консультацій та з підтримки внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення.

#профорієнтація #ОЦЗ #роботодавець #INTERSOS