В області затверджують офіційний перелік місць тимчасового проживання

Дата: 02.11.2023 10:26

Відповідну нараду з очільниками територіальних громад та органів соціального захисту населення провела Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна.

1 вересня Урядом прийнято нову постанову. Вона унормовує діяльність МТП.

Як зазначила посадовиця, зараз є процедура, за якою наказом Начальника ОВА Сергія Борзова буде затверджено офіційний перелік місць тимчасового проживання. Перш за все громади подають заяви.

Наразі подано – 49:

• Вінницький р-н – 23 МТП;
  • Гайсинський р-н – 8 МТП;
  • Жмеринський р-н – 4 МТП;
  • Могилів – Подільський р-н – 4 МТП;
  • Тульчинський р-н – 5 МТП;
  • Хмільницький р-н – 4 МТП.

За її словами, місця стали не настільки тимчасовими, як того очікували. Так як люди проживають там вже тривалий час, з точки зору людяності та розуміння потрібно забезпечити базові умови зручності та комфорту. Зокрема, розмістити меблі та обладнання для ведення побуту.

Перед цим в області працювала моніторингова група, до якої входили представники різних установ. Вона перевіряла локацію на відповідність вимогам, вказаним у постанові. До цієї перевірки на Вінниччині діяло 89 місць компактного поселення внутрішньо переміщених осіб.

«Маю надію, що усі, хто не подали заяви, зроблять це максимально швидко та якісно. Війна у країні не закінчилася. Щодня люди втрачають свої домівки. Маємо бути готовими у будь-якому випадку до їх розміщення», - підкреслила Наталя Заболотна.

Підбиваючи підсумки наради, вона подякувала усім громадам, які оперативно відпрацювали та подали відповідні заявки.