Відкрито пам’ятні дошки Ведешину Андрію Олександровичу, Покиньчереді Ростиславу Васильовичу та Олійнику Віталію Петровичу
Як шкода тих, кого забрали небеса,
Кого вiйна в безсмертнi списки записала,
Хай згасла свiчка, але пам’ять не згаса,
Бо нас життям вiд смертi захищали.
Тридцять чотири … Двадцять один… Сорок один… Саме в такому віці російський агресор забрав життя Ведешина Андрія Олександровича, Покиньчереди Ростислава Васильовича та Олійника Віталія Петровича.
Кожен з них, у різний час, взявши до рук зброю, став на захист Батьківщини. До останнього подиху наші Герої-захисники боронили українську землю від ненависного ворога, який шматує нашу державу з 2014 року.
Ведешин Андрій Олександрович свою останню весну зустрів у березні 2020 року. Внаслідок влучання ворожої протитанкової керованої ракети в районі с. Піски (околиці Донецького аеропорту) у військову автівку ГАЗ-66, яка перевозила бійців, що повертались із бойового чергування, життя Андрія Олександровича обірвалось.
Указом Президента України № 177/2020 від 12 квітня 2020 року за «особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України» нагороджений орденом За мужність III ступеня (посмертно).
Покиньчереда Ростислав Васильович свою останню зиму зустрів у 2022 році. В районі Кінбурнської коси Миколаївського району Миколаївської області життєва зірка нашого Героя навічно згасла.
Відповідно до Указу Президента України від 1 травня 2023 року № 258/2023 за «особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України» нагороджений орденом За мужність III ступеня (посмертно).
Остання весна Олійника Віталія Петровича була у березні 2023 року. Біля населеного пункту Первомайське Донецької області наш земляк прийняв свій останній бій.
6 грудня 2023 року в дворику Тульчинського ліцею № 1 Тульчинської міської ради, в День Збройних сил України, зібрались учні, вчителі закладу, жителі міста, друзі загиблих.
На фасаді навчального закладу офіційно відкрито пам’ятні дошки випускників закладу Ведешина Андрія Олександровича, який закінчив школу в 2002 році, Покиньчереди Ростислава Васильовича, який був випускником у 2018 році та Олійника Віталія Петровича, який закінчив навчання в 1996 році.
Почесними гостями були члени родини Героїв-захисників.
Присутні згадували життя випускників ліцею, їх важливий та вагомий внесок у довгоочікувану Перемогу.
Хвилиною скорботного мовчання, віддали данину шани світлій пам’яті Андрія Олександровича, Ростислава Васильовича, Віталія Петровича та всіх загиблих, які полягли в бою з російським агресором, відстоюючи незалежність та мир на нашій Україні.
Відтепер пам’ятні знаки на стіні ліцею будуть постійним спогадом нам і наступним поколінням про патріотизм і героїчний подвиг випускників освітнього закладу та захисника рідної Батьківщини.
Пам’ятаймо, якою ціною дістається, виборюється воля нашої України.
Пам’ятаймо та шануймо всіх наших Героїв.
Герої не вмирають!
Слава Україні!