За участю представників ОБСЄ на Вінниччині обговорили реалізацію проєктів, спрямованих на підтримку вразливих категорій
Начальник ОВА Сергій Борзов разом із делегацією представників Програми підтримки ОБСЄ для України на чолі зі спеціальним представником Головування – Координатором проєктів ОБСЄ в Україні, Послом Марцелом Пешком обговорили ключові напрямки співпраці щодо надання підтримки людям, які найбільше її потребують.
Йшлося про реалізацію на Вінниччині проєктів, який передбачають розбудову спроможностей у наданні психологічної допомоги та соціального захисту дітей.
Під час зустрічі Начальник ОВА окреслив загальну ситуацію в області. "У нас більше 156 тисяч вимушених переселенців, 43 тисячі з них – діти. Загалом на Вінниччині проживає 177 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з числа ВПО. Усі вони перебувають в сім’ях", - зазначив Сергій Борзов.
Він також додав, що хоч Вінницька область і опорна, але постійні повітряні тривоги, перебування в укриттях, зміна режиму навчання, втрата близьких, тривожність і страх неабияк знижують якість життя кожної дитини.
"Зараз відповідну допомогу родинам і дітям у громадах надають психологи та фахівці центрів соцслужб, центрів надання соціальних послуг, інших профільних закладів", - розповів керівник регіону.
За його словами, в області чисельність спеціалістів із соціальної роботи, які пройшли відповідні навчання, складає всього 49% від потреби, рекомендованої Міністерством соціальної політики України.
"Тому ці проєкти для нас є важливим. І ми будемо сприяти їх реалізації", - підкреслив Сергій Борзов.
Учасники зустрічі також обговорили й інші напрямки співпраці в рамках втілення гуманітарних і безпекових проєктів ОБСЄ.
Начальник ОВА подякував партнерам за підтримку та наголосив, що спільними зусиллями ми зможемо здолати усі виклики.