ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Вінниччині працюватиме мультидисциплінарна команда тренерів з ментального здоров’я

Дата: 05.02.2024 14:50
Кількість переглядів: 65

Проблема захисту ментального здоров’я надзвичайно загострилася після початку повномасштабної війни рф проти України.На Вінниччині працюватиме мультидисциплінарна команда тренерів з ментального здоров’я

Війна помітно вплинула на психоемоційний стан людей. Спостерігається збільшення кількості звернень за консультаціями до лікарів, психологів, психотерапевтів, психіатрів, у зв'язку з переживанням тривожних та депресивних станів, неконтрольованої агресії чи навіть суїцидальних думок. Усі ці стани супроводжуються відчуттям втрати: близьких, дому, ідентичності.

Саме тому постало завдання долати травматичний досвід війни та посилювати власну стійкість.

Найперша ціль стратегії вирішення цього завдання – це наближення до людини якісної та ефективної послуги з психологічної допомоги та психосоціальної підтримки.

Як зазначив заступник Начальника ОВА Андрій Кавунець, в області працюють за багатьма напрямками психосоціальної підтримки.

«Питання реадаптації ветеранів війни та деяких інших категорій населення, яке постраждало від війни, як ніколи та на часі. Ми розуміємо, що перед нами стоять величезні виклики, адже кількість представників цієї категорії, на жаль, збільшуватиметься» , - зазначив посадовець.

Регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» Олена Бессараба зауважила: «Одним із пріоритетних напрямів для Вінниччини стало формування мультидисциплінарної команди фахівців - лікарів, психологів, психотерапевтів, соціальних працівників, науковців, освітян, представників неурядових громадських організацій. Це команда, яка має бути готова до імплементації та впровадження науково обґрунтованих рекомендацій, протоколів, інструментів у кожній, навіть найбільш віддаленій, громаді області».

У рамках зазначеної програми, що ініційована Першою леді Оленою Зеленською, спільно Міжнародною організацією з міграції (відділом психологічного здоров’я та психосоціальної підтримки) Вінницька обласна військова адміністрація реалізовує проєкт «Соціально-психологічна реадаптація ветеранів та постраждалих від війни категорій населення».

В межах цього цього проєкту відбувся тренінг для представників профільних структур та відповідальних осіб, які безпосередньо залучені до надання послуг з підтримки населення, що постраждало від війни, у тому числі ветеранів війни та членів їх сімей.

За словами Олени Бессараби, захід мав на меті формування навичок підготовки тренінгових програм для ветеранів війни та членів їх родин, використання заходів з психосоціальної підтримки як основного інструменту роботи з населенням, що постраждало від війни.

«Після оцінки ресурсів та потреб ми чітко розуміємо попит на необхідність впровадження ефективних, науково обґрунтованих інструментів у громадах та їх масштабування. Саме тому, за сприяння ОВА, нам вдалося зібрати компетентну команду фахівців, які передаватимуть ці кейси каскадним механізмом у громади. Кожен учасник команди фахівців має в своєму арсеналі універсальні інструменти, потужні знання у сфері послуг психічного здоров'я та психосоціальної підтримки (ПЗПСП) відповідно до міжнародних програм, стандартів організації роботи». – підкреслила обласна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?».

У свою чергу, ведучий тренер програми, національний фахівець із питань психічного здоров'я та психосоціальної підтримки (ПЗПСП) Міжнародної організації з міграції Віталій Бєлов розповів про навчання фахівців: «Ми включили у тренінг інформацію про модель психосоціального підходу до розробки програм в умовах надзвичайної ситуації та переміщення населення, основи спеціалізованого складання програм ПЗПСП, адже усвідомлюємо необхідність стратегічного планування та координації діяльності програм у регіоні, надання конструктивних рекомендацій з розробки політик збереження ментального здоров'я та розвитку резильєнтності».

Під час брейншторму кожен учасник мав можливість запропонувати свій механізм використання наявних ресурсів для покриття потреб населення.

Зокрема, регіональна координаторка з психічного здоров'я проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров'я» Аліна Кобець презентувала модель концепції простору «Дбаю про себе» як можливу альтернативу для вирішення поставлених завдань.

«Дбаю про себе – наша відповідь та підтримка Всеукраїнської програми ментального здоров’я  «Ти як?». Ми прагнемо допомогти громадам у організації  безбар’єрних, зрозумілих, простих, доступних  послуг з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки на рівні громади, а також забезпечити ефективне перенаправлення в разі необхідності». – зазначила Аліна Кобець.

Зазначимо, що учасники та учасниці тренінгу не лише отримали набір інструментів, а й вивчили основні засади комунікації з військовими та членами їх сімей під час надання консультативних послуг.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь