Панченка Олександра Віталійовича нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня – посмертно

Дата: 06.02.2024 09:21

Надзвичайно дорогою ціною – кров’ю наших захисників Батьківщини ми  платимо за свою свободу. Святою кров’ю.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, відповідно до Указу Президента України від 09 січня 2023 року № 8/2023 солдата, Панченка Олександра Віталійовича нагороджено орденом «За мужність»  ІІІ ступеня (посмертно).

Від імені Президента України Володимира Зеленського Почесну відзнаку вручили дружині Аллі Миколаївні та сину Антону.

Панченко Олександр Віталійович,  уродженець м.Тульчин. В 2004 році закінчив Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого. У 2012 році отримав посвідчення адвоката і з того часу успішно захищав права, відстоював свободи громадян України в судах та інших органах державної влади України. У 2014 році добровольцем ста на захист української землі.

У березні 2015 року він був мобілізований до лав ЗСУ та брав участь у антитерористичній операції у складі 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. Навесні 2016 року Олександр Панченко був демобілізований з військової служби, отримав статус Учасника бойових дій та повернувся до своєї адвокатської практики.

У лютому 2022 року, з початком повномасштабної військової агресії рф проти України, знову став на захист своєї Батьківщини, вступивши до  лав ЗСУ та отримавши призначення в одну із військових частин, що розташовувалася в Києві. Після відходу російських військ з Київщини, Чернігівщини і Сумщини він продовжив військову службу у військовій частині А0488, що розташувалася в Києві.

За проханням Олександра Віталійовича був переведений у 24-ту окрему механізовану бригаду імені короля Данила.

Загинув 18 червня 2022 року внаслідок обстрілу в районі Золоте Луганської області.

Сумуємо!

Пам’ятаємо!