Рятувальники Віниччини закликають не палити суху траву і сміття

Дата: 29.02.2024 10:49

Щодня трапляються випадки неконтрольованого спалювання сухої рослинності на присадибних територіях, узбіччях доріг, в лісових масивах, лугах і пасовищах, вздовж канав і малих річок, на перелогових і заболочених землях та на полях.

Незважаючи на застереження, громадяни вперто продовжують випалювати суху рослинність та сміття.

Рятувальники Вінниччини вкотре нагадують, що внаслідок пожеж вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, але й рослини, комахи, звірі та птахи. Вогонь “поглинає” на своєму шляху все живе. Крім того, за такі дії передбачена відповідальність, як адміністративна, так і кримінальна.

Зараз, як ніколи, рятувальники потребують від людей громадянської позиції. Тому закликають:

- не спалювати рослинні залишки на прибудинкових ділянках, сільськогосподарських угіддях, полях та інших територіях;

- не розводити багаття у лісах та лісопосадках;

- не кидати непогашені сірники та недопалки на землю чи узбіччя доріг;

- не дозволяти дітям бавитись із сірниками; - під час пожежі негайно телефонувати до Служби порятунку за номером “101”.