Патронатна сім’я: поняття та порядок створення
29 лютого 2024 року працівниками служби у справах дітей Тульчинської районної військової адміністрації спільно з працівниками служб у справах дітей і комунальних установ «Центр надання соціальних послуг» Студенянської сільської ради та Піщанської селищної ради проведено робочі наради.
Під час зустрічей обговорили порядок створення сімей патронатних вихователів, актуальні питання та алгоритм впровадження послуги патронату над дитиною на рівні громади.
Нагадаємо, що патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини. Дитина може перебувати у такій сім’ї до трьох місяців, але в окремих випадках – до пів року.