На Вінниччині вдосконалюють процедуру проходження військовослужбовцями МСЕК, їх подальшого лікування та реабілітації
За дорученням Начальника ОВА Сергія Борзова, його Перший заступник Наталя Заболотна провела чергове засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення за участі всіх територіальних громад області.
«Підтримка наших Захисників та Захисниць і їх сімей завжди у пріоритеті. Потрібно, щоб усі вони вчасно та якісно отримували реабілітаційну, психологічну, юридичну допомогу на місцях». - наголосила Наталя Заболотна.
Саме тому вже спланували спільні робочі наради з проблемних питань за участю профільних департаментів ОВА разом з МСЕК, ЛКК і сімейними лікарями, а також пресбрифінг керівниці обласної МСЕК, щоб вкотре поінформувати про можливість проходження комісії дистанційно!
Як зауважила посадовиця, область має від держави потужну фінансову підтримку у забезпеченні ветеранів допоміжними засобами реабілітації.
«Втім, часто люди не знають, що сьогодні держава може оплатити до 800 тисяч гривень за протез. - коментує Перший заступник Начальника ОВА. -В Україні виготовляють сучасні протези і оплачуються вони саме з державного бюджету. Для цього потрібно звернутися в органи соціального захисту за місцем проживання чи реєстрації у своїй громаді».
Наталя Заболотна ще раз наголосила громадам на інформуванні про це наших ветеранів й ветеранок.
Вона також підкреслила, що водночас незмінною залишається робота мобільних груп обласних фахівців, які продовжують відвідувати важкопоранених і вивчати їхні потреби, щоб швидко реагувати на них.
«Наші Захисники та Захисниці повинні відчувати підтримку у всіх громадах, у найвіддаленіших її куточках. Забезпечити цю підтримку - наш прямий обов’язок. Усіх!».– наголосила Перший заступник Начальника ОВА.
Ще одне важливе питання, яке розглянули під час засідання, стосувалося покращення умов для внутрішньо переміщених осіб у місцях тимчасового проживання.
«Під час здійснення повторного моніторингу побачили, що багато недоліків на місцях усунуто. Є ще над чим працювати, але приємно, що МТП стали більш зручними та комфортними. Дякую громадам за швидке реагування», - зауважила Наталя Заболотна.
Окремо обговорили питання підвищення кваліфікації, перенавчання та працевлаштування ВПО в громадах. Присутні висловили пропозиції, які допоможуть скоординувати та вдосконалити роботу у цих напрямках.
«Продовжуємо працювати задля наших людей та Перемоги!» – резюмувала Наталя Заболотна.