8 травня – День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Дата: 08.05.2024 07:28

Сьогодні ми відзначаємо  8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Участь у ній взяла 61 держава. Воєнні дії велися на території близько 40 країн – у Європі, північній Африці, Азії, Тихоокеанському регіоні. За різними оцінками, в тій війні загинуло від 50 до 85 мільйонів людей.

Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції  і зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі й боролися проти тоталітарних режимів. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. Ми добре знаємо ціну війни, тому плекаємо мир.

Україна була одним з основних полів битв Другої світової війни, і простором, де тоталітарні режими – нацистський і радянський – вчиняли масові злочини.

Сьогодні згадуємо та вшановуємо всіх, хто віддав своє життя в боротьбі з нацизмом та всіх жертв Другої світової війни.

На превеликий жаль, десятий  рік поспіль цей день ми зустрічаємо зі зброєю в руках. Російській агресор повторює гітлерівські жахіття на нашій землі.

Незламні українці мужньо захищають рідну землю від підступного агресора - російських рашистів, які  будуть переможені як і німецький нацизм.

Пам’ятаємо подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його у Другій світовій війні.

Слава воїнам, котрі у нинішній війні захищають нашу свободу та незалежність, невтомно женуть ненависних ворогів з нашої землі.

Пам’ятаємо. Перемагаємо.

Слава Україні!