14 травня – День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни

Дата: 14.05.2024 10:04

В цей день віддають шану усім людям, які проживають на території України, ризикуючи своїм життям та життям рідних, допомагали євреям уникнути терору нацистів у роки Другої світової війни (Праведники народів світу).

Праведники народів світу (мовою іврит – гасідей уммот га-олам) – почесне звання, що присуджується Державою Ізраїль тим, хто в роки Другої світової війни в окупованій нацистами Європі рятував євреїв від знищення.

2673 наших співвітчизника визнані Ізраїлем Праведниками народів світу за їхні героїчні вчинки.

Україна, яка посідає четверте місце у світі після Польщі, Нідерландів та Франції за кількістю Праведників народів світу, продовжує вшановувати цих героїв. Їхніми іменами названі вулиці та пам’ятники в Україні, а їхні героїчні вчинки є невід’ємною частиною уроків історії та практик вшанування пам’яті.

День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової є не лише вшануванням пам’яті людей, що проявили надзвичайну хоробрість, але й нагадуванням про здатність людини до співчуття та мужності перед обличчям неймовірних звірств.

У цей день висловлюємо слова співчуття рідним і близьким усіх невинно загиблих. Схиляєм голову перед тими, хто, ризикуючи власним життям, рятував в’язнів нацистських концтаборів та дякуємо всім тим, хто захищає людське життя сьогодні.

Миру усім нам, наснаги та сил.

начальник районної військової адміністрації Олександр Гаврилюк