У Всесвітній день вишиванки на Вінниччині проведуть флешмоб на підтримку ЗСУ та презентують мистецькі проєкти

Дата: 16.05.2024 10:59

У третій четвер травня всі українці на знак єдності вдягаються у вишиванки. День вишиванки відзначається людьми по всьому світу як символ української національної гордості та спадковості поколінь.

Вишиванка - це не лише одяг, вона є символом національної ідентичності, єднання та гордості. Вона відображає багатовікові традиції українського народу та його багату культурну спадщину. Вишита сорочка - свого роду оберіг, символ здоров’я, добробуту та краси, щасливої долі й родової пам'яті, любові та святковості.

Усіх охочих запрошують приєднатися до святкування Дня вишиванки і водночас висловити свою підтримку і вдячність Збройним Силам України.

Заходи розпочнуться 16 травня о 12:00 на Європейській площі.

У програмі:

• Флешмоб «Я люблю ЗСУ» зі спільним виконанням його учасниками Гімну України, спрямований на виявлення підтримки та визнання внеску Збройних Сил України в забезпечення безпеки та захисту суверенітету країни. Це ініціатива, що демонструє вдячність і підтримку українського народу з військовослужбовцям, які захищають Україну.
  • Тематична концертна програма за участі кращих творчих колективів та окремих виконавців Вінниччини.
  • Дефіле в традиційних національних строях з особистої колекції етнографа, фольклориста кандидата історичних наук, доцент кафедри історії та культури України факультету історії, етнології і права Вінницького педагогічного університету ім. Коцюбинського Віктора Косаківського та стилізованої колекції українського одягу від студентів Калинівського фахового технологічного коледжу.
  • Виставкові мистецькі проєкти Вінницького обласного художнього музею та Вінницького обласного центру народної творчості.
  • Виставка традиційних народних строїв із колекції Вінницького обласного краєзнавчого музею.
  • Майстер-класи від провідних майстрів Вінниччини.
  • Книжково-ілюстративні виставки з історії вишиванки від Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Отамановського та Вінницької обласної бібліотеки для дітей та юнацтва ім. І. Франка.

Організатор: управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики Вінницької ОВА.

Всі заходи проводяться із дотриманням норм безпеки. У разі сигналу повітряної тривоги прямуйте до найближчого укриття.