18 травня Україна і світ вшановують пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу.
Саме сьогодні в 1944 року радянська влада розпочала масову депортацію корінного населення Кримського півострова, під час якої близько 200 тисяч кримських татар змушені були покинути свої рідні домівки.
Через насильницьку депортацію тисячі кримських татар втратили дім, Батьківщину, рідних, а багато хто – і життя. В ешелонах смерті, у місцях спецпоселень загинули тисячі безневинних людей. Було знищено цілі родини.
Трагедія кримськотатарського народу повторилася у 2014 році. Незаконна окупація українського півострова російськими військами відкрила шлях для нових злочинів проти корінного народу.
Із 2015 року українська держава визнає депортацію 1944 року геноцидом кримськотатарського народу і встановила в Україні 18 травня День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Сьогодні кримськотатарський народ знову не може почуватися вдома на своїй рідній землі. Адже РФ принесла в Крим політично мотивовані переслідування, насильницькі зникнення, вбивства, позбавлення свободи слова та віросповідання, мілітаризацію дитинства, продовжує тоталітарні традиції репресій кримських татар.
Біль кримськотатарського народу – наш спільний біль. Ми ніколи не забудемо і не пробачимо злочини радянського режиму.
Крим – це Україна! Віримо в ЗСУ й наближаємо день звільнення Криму.
Слава Україні!
начальник районної військової адміністрації Олександр Гаврилюк