Щороку у третю неділю травня Україна відзначає День пам'яті жертв політичних репресій.

Дата: 19.05.2024 10:42

Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

Точну кількість жертв політичних репресій в Україні досі визначити неможливо. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже 1,5 мільйона осіб.

Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священників, представників культури, селянство.

Велику кількість із них було розстріляно, інші пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори.

Це - одна з найжорстокіших сторінок історії, адже в цей період безвинно загинули тисячі синів і дочок не лише України, а й інших народів.

Всупереч нелюдським знущанням та величезним втратам, українці вистояли та здобути омріяну незалежність. І сьогодні ми не маємо іншого вибору, ніж захистити свою державу, її волю та свободу.

Схилимо голови перед пам’яттю безневинно вбитих та помолимось за упокій всіх жертв політичних репресій.

Пам’ятаймо минуле заради майбутнього!

начальник районної військової адміністрації Олександр Гаврилюк