Сергій Борзов: Сьогодні висловлюємо солідарність із кримським народом. Крим буде вільним! Україна переможе!

Дата: 18.05.2024 11:00

«Коли чужинці приходять у ваш будинок, Вони вбивають всіх вас і кажуть: «Ми не винні, не винні»…Листівка

Це слова з пісні кримської татарки Джамали «1944», яка привернула увагу всього світу до теми насильницької депортації кримських татар у 1944 році.

Сьогодні минає 80 років з часу цього злочину комуністичного режиму  проти людяності.

Злочину, який у 2015 році Верховна Рада України визнала геноцидом кримськотатарського народу.

У цей день Україна і  світ висловлюють свою солідарність із кримськими татарами. Народом, який хотіли позбавити дому. Позбавити життя.

Народом – який вистояв і зміг відстояти справедливість!

Від депортації постраждало більше 238 тисяч осіб, а 46% від загальної кількості висланих загинули у перші роки вигнання.

Радянська влада робила все, аби знищити мову, культуру, історію і традиції кримськотатарського народу.

Як же ці події перегукуються із нашим сьогоденням! Те, що не засудили вчора - повторюється сьогодні.

«Російські кати намагаються зруйнувати Україну та все українське. Знищити наше життя. Але ми стоїмо і виборемо право вільно та незалежно жити на рідній землі! Вічна пам'ять усім жертвам геноциду кримськотатарського народу. Крим буде вільним! Україна переможе!» - зауважив Начальник ОВА Сергій Борзов.