Іпотерапія, медитація та лікування мистецтвом – на Вінниччині цікаво й змістовно проходить реабілітація ветеранів

Дата: 20.05.2024 15:13

Минулий тиждень для Захисників та Захисниць розпочався з іпотерапії (метод реабілітації, заснований на взаємодії людей зі спеціально навченими кіньми).

Після поїздки до приватної стайні в селі Яришівка ветерани подякували Міжнародній організації з міграції (МОМ) та керівнику Центру соціальної допомоги та реабілітації дітей «Шанс» Сергію Новотарському за такий незвичний, але дієвий метод відновлення. Ветерани навчалися їздити верхи, частували тварин смаколиками.

Іпотерапія справді допомогла подолати фантомні болі та значно поліпшила психоемоційний стан наших героїв.

Також захисники з родинами відвідали Вінницький академічний музично-драматичний театр імені Миколи Садовського, де переглянули виставу «Лісова пісня». Драма-феєрія за п’єсою Лесі Українки про красу людських почуттів, гармонію між людиною та природою неабияк сподобалася тим, чиї душі зранені війною.

Для любителів медитацій, партнери з МОМ (Міжнародної організації з міграції) провели тренування з йоги. Захисники та Захисниці навчалися зосереджуватися на власних відчуттях й звільненні від нав’язливих думок та переживань.

Діти ветеранів спершу відвідали  циркове шоу, де головними героями були українські козаки. Клоунське тріо «Козак Шоу» і смішило, і радувало дітей, спонукаючи пишатись козацькою звитягою. Згодом дітлахи переглянули мультфільм про пригоди кота «10 життя» в кінотеатрі «Filmax». А найменші хлопчики й дівчатка із задоволенням  вболівали за головних героїв вистав «Кошеня на ім’я Гав» і «Бабусина пригода» у Вінницькому обласному театрі ляльок.

Заходи провели за підтримки Департаменту соціальної та молодіжної політики ОВА.

Вдячні партнерам за співпрацю та допомогу в організації корисного дозвілля для наших Захисників та Захисниць.

Ваша підтримка ветеранів війни безцінна!