Рік тому росія здійснила черговий терористичний акт – підірвала дамбу Каховської ГЕС на Херсонщині

Дата: 06.06.2024 15:58

Рівно рік тому росія здійснила черговий терористичний акт – підірвала дамбу Каховської ГЕС на Херсонщині. Тим самим знищила Каховське водосховище та поставила під загрозу життя тисячі людей.Затоплені будинки

Великою водою затопило 80 населених пунктів. Майже 4000 мешканців Херсонщини були евакуйовані. Загинуло щонайменше 34 людини. Досі достеменно невідомо скільки українців загинуло внаслідок катастрофи.

Адже окупанти влаштували справжнє пекло для українців на Лівобережжі Херсонщини.

«Людям не надавали допомогу, відмовлялися їх евакуйовувати та кинули наодинці з великою водою. Щодня і щоночі тривала ліквідація наслідків катастрофи. Вдячні рятувальникам, поліції, медикам, волонтерам, усім, хто рятував і допомагав». - зазначив Начальник ОВА Сергій Борзов.

Як зазначив очільник області, тоді на Херсонщині працювали понад 500 комунальників з усіх куточків країни, ризикуючи власним життям і здоровʼям — Київщина, Вінниччина, Волинь, Закарпаття, Івано-Франківщина, Кіровоградщина, Львівщина, Полтавщина, Рівненщина, Тернопільщина, Хмельниччина, Черкащина, Буковина.

Також працювали бригади енергетиків і газовиків, які відновлювали зруйновану інфраструктуру Херсонщини.

Далі – відновлювали водопостачання для людей з Дніпропетровщини та Херсонщини, пліч-о-пліч відновлювали житло, повертали нормальне життя.

«Дякуємо кожному, хто був долучений. За цей воєнний злочин проти людей, природи і самого життя, росія обовʼязково нестиме відповідальність і буде покарана». - підкреслив Сергій Борзов.