Брифінг Начальника ОВА Сергія Борзова щодо підняття тарифів на електроенергію

Дата: 14.06.2024 16:01

Третій рік енергетична система України постійно зазнає руйнувань внаслідок масованих обстрілів держави-терориста.

Через масштабні втрати потужностей електрогенерації виникла потреба у підвищенні тарифів на електроенергію.

Відповідним рішенням Уряду встановлено єдину фіксовану ціну для індивідуальних та колективних побутових споживачів на рівні 4,32 грн/кВт*год.

Як зазначив Начальник ОВА Сергій Борзов, підняття тарифу на електроенергію вимушений крок.

"Новий тариф покриває лише собівартість виробництва 1 кВт*год електроенергії двома державними енергокомпаніями (Енергоатомом та Укргідроенерго), а також транспортні витрати - передачу електроенергії, її розподіл в регіонах і постачання споживачу", - зауважив очільник області.

Водночас діятиме «нічний тариф», що становить 2,16 грн/кВт*год.

Окремо протягом опалювального періоду (з 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року) передбачено пільговий тариф для споживачів, які використовують електроопалювальні установки на рівні 2,64 грн/кВт год, при споживанні ними в цей період до 2000 кВт/год електроенергії на місяць.

За словами Сергія Борзова, нові тарифи забезпечать надходження додаткових коштів на ремонтну кампанію та відновлення державної генерації. Це дозволить максимально підготувати нашу енергетичну систему до зими та збільшити генеруючі потужності. А також максимально зменшити або уникнути відключень електроенергії.

«Після зимових атак 2022-2023 років українські енергетики довели, що можуть долати найважчі труднощі і відновлювати майже зруйноване.  Проте, на жаль, війна з державою-терористом продовжується. Цього року потрібно зробити ще більше, аби люди були зі світлом», - наголосив очільник області.

Для родин, які потребують допомоги в оплаті житлово-комунальних послуг, державою передбачена можливість оформлення субсидії. Вони виплачуватимуться з держбюджету. Урядом вже закладено необхідні кошти. Заяву на субсидію можна заповнити на сайті Дія чи Пенсійного фонду.

«Разом ми здолаємо всі труднощі та відновимо втрачене! Слава Україні!» - резюмував Начальник ОВА.