Затверджено план заходів на 2024—2026 роки з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні

Дата: 05.07.2024 09:13

За аналітичної та організаційної  підтримки Координаційного центру КМУ для міністерств, обласних адміністрацій та інших владних та громадських інституцій визначено 24 завдання, які увійшли до “Плану заходів на 2024-2026 роки з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року”.

Документ - фактично дорожню карту дій стейкхолдерів - було затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 червня 2024 р. № 572-р

Головна мета заходів - створити доступну та ефективну систему охорони ментального здоров'я, яка відповідає сучасним стандартам та потребам суспільства.

Зокрема Планом передбачено:

• розробку та вдосконалення законодавчої бази та низки стратегічних документів у сфері ментального здоров’я
  • забезпечення нових стандартів якості допомоги
  • створення нових психосоціальних сервісів в громадах
  • популяризація ментального здоров’я та превенція розладів
  • підтримка ментального здоров'я окремих цільових категорій (ветеранів, поліцейських, молоді та підлітків тощо)
  • посилення ролі спільнот осіб з життєвим досвідом психічних розладів у прийнятті рішень, протидії стигмі та дискримінації
  • затвердження нових професійних стандартів для фахівців з ментального здоров’я, перегляд освітніх програм, оновлення та розроблення стандартів освіти щодо спеціалістів, які надають психологічні та психотерапевтичні послуги
  • впровадження програм професійного розвитку та підтримки фахівців різних сфер діяльності тощо.

«Ментальне здоров’я в адженді держави: створюються нові сервіси, вони стають доступними, формується загальна культура піклування про себе. Відтепер увага та пріоритетність на найвищому рівні офіційно зафіксовані. Цей необхідний етап відповідає цінностям та місії Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською. На кожному рівні держави кожна інституція отримала свій план дій», - наголосила голова Координаційного центру Оксана Збітнєва.

Повний текст Плану заходів доступний на сайті Кабінету Міністрів України за посиланням.