Вінницький обласний клінічний медичний реабілітаційний центр надає безоплатну стоматологічну допомогу ветеранам війни та військовослужбовцям

Дата: 12.07.2024 14:33

Відтепер безоплатну стоматологічну допомогу ветеранам війни та військовослужбовцям надає Вінницький обласний клінічний медичний реабілітаційний центр.Стоматологічне крісло

Про це повідомила Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна.

Державна програма ініційована ветеранською спільнотою та підтримана спільно Міністерством у справах ветеранів війни України та Міністерством охорони здоров’я України.

За словами Наталі Заболотної, завдяки цій програмі заклад отримав пакет від Національної служби здоров’я України «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» за двома групами послуг:

• зубопротезування;
  • зуболікування.

«За першою групою послуг безоплатне зубопротезування передбачене для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та деяких категорій військовослужбовців. Скористатися послугою можна один раз упродовж року». – зазначає посадовиця.

Гранична вартість наданих медичних послуг – 14 984 грн для однієї особи.

Пацієнту безоплатно гарантовані послуги з встановлення таких типів зубних протезів:

• незнімного металокерамічного
  •  повного/частково знімного нейлонового/акрилового протезу;
  • частково знімного (бюгельного).

Друга група послуг - надання діагностично-лікувальної та хірургічної стоматологічної допомоги для ветеранів війни, осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, військовослужбовців, які поки не отримали статус учасника бойових дій, але продовжують виконувати бойові завдання.

Скористатися послугою можна один раз на рік. Гранична вартість наданих медичних послуг із зуболікування не може перевищувати 24 952 гривні для однієї особи.

До розширеного спектру безоплатних стоматологічних послуг для військовослужбовців та ветеранів входить стоматологічна допомога, зокрема, як етап лікування та підготовки до зубопротезування:

• первинний огляд лікарем;
  • проведення рентгенологічних досліджень;
  • лікування карієсу та його ускладнень, травматичних та нетравматичних ушкоджень зубів;
  • хірургічне та нехірургічне видалення зубів;
  • знеболення.

Що необхідно для отримання послуги?

1) мати направлення від лікуючого лікаря - стоматолога;

2) заповнити заяву;

3) надати копії документів з пред’явленням їх оригіналів:

- паспорт громадянина України

- облікова картка платника податків

- посвідчення (учасника бойових дій / особи з інвалідністю внаслідок війни / посвідчення учасника війни та/або військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу).

Попередньо необхідно зателефонувати в реєстратуру за номером (0432) 333 150 та узгодити час прийому.

«Від початку червня в роботу взяли чотири пацієнти, одному із них встановили три зубні протези. Розуміючи постійне зростання потреби у стоматологічній допомозі обговорили із лікарями необхідність посилення матеріально-технічного забезпечення цього відділення вже найближчим часом. Впевнена, ця послуга неабияк посилить весь комплекс реабілітації, яку проходять військовослужбовці та ветерани війни у цьому закладі». – підкреслила Наталя Заболотна.