Україна була, є і буде незалежною державою! Шана усім, хто сьогодні відстоює її територіальну цілісність! - Наталя Заболотна

Дата: 16.07.2024 23:00

16 липня Україна відзначає 34-ту річницю ухвалення Декларації про державний суверенітет України.Декларація про державний суверенітет України

Як підкреслила Перша заступниця Начальника ОВА Наталя Заболотна, цей документ наблизив нашу незалежність... Не останню роль у цьому рішенні зіграв тиск тогочасного суспільства, яке втомилося жити в срср.

«Ця Декларація — це програма виходу України з-під влади Москви. Від нас із вами залежить, чи Декларація стане практичною програмою будівництва незалежної України, чи промосковським комуністам-ортодоксам вдасться перетворити її в черговий порожній папірець», — сказав тоді Левко Лук'яненко, лідер Української республіканської партії.

А американський політолог Збігнєв Бжезінський назвав цю подію «першим цвяхом в домовину срср».

355 депутатів голосували за, 4 — проти, один — утримався, а решта не брала участі.

Саме комуністи пролобіювали рішення, щоб Декларації не надали статус конституційного акта. Зате до Конституції УРСР внесли статті, що проголошували верховенство українських законів над союзними.

«Декларація про державний суверенітет України вже застаріла й навіть компромісна. Проте без неї наша держава не стала б незалежною рік по тому». - зазначила Наталя Заболотна.

Важливо і те, що саме цей документ закріпив слово «Україна» як офіційну назву держави на рівні з «Українською РСР».

«Сьогодні ми дякуємо усім, хто був причетний до такого доленосного кроку в нашій національній історії. Україна була, є і буде незалежною державою! Шана усім, хто сьогодні відстоює її територіальну цілісність!» - резюмувала Наталя Заболотна.