Торгівля людьми – страшний злочин, від якого щороку потерпають тисячі громадян

Дата: 30.07.2024 09:31

Як зауважила Перша заступниця Начальника ОВА Наталя Заболотна, повномасштабне вторгнення російських окупантів зробило українців ще більш уразливими до цього явища: виїзд за кордон, вимушене внутрішнє переселення, втрата житла та робочих місць.

«Чоловіки й жінки, люди різного віку і з різним рівнем освіти, мешканці сіл і міст — єдиного портрета постраждалого від торгівлі людьми немає. Ним може стати будь-хто як в Україні, так і за кордоном. Для злочинців — це величезні гроші, для людей — страждання, втрачене здоров’я і навіть життя…» - зазначила Наталя Заболотна.

Лише упродовж січня-травня цього року Національна поліція виявила 67 фактів торгівлі людьми. Серед постраждалих – 29 жінок, 29 чоловіків та 10 дітей.

А протягом 2022-2023 рр. визнано потерпілими у кримінальних провадженнях по торгівлі людьми 215 осіб.

«Протидія цьому злочину залишається одним із важливих напрямків роботи, який потребує оперативного реагування усіх суб’єктів взаємодії». - акцентувала Перша заступниця Начальника ОВА.

Також посадовиця додала, що на рівні регіону діє Обласна комплексна програма підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків та попередження торгівлі людьми.

«Кожна дія має значення - навіть найменший крок у напрямку боротьби з торгівлею людьми може зробити великий вплив. Важливо пам'ятати, що жертви насильства потребують нашої підтримки та допомоги, тому маємо докласти всіх зусиль для того, щоб забезпечити їм захист». - підкреслила Наталя Заболотна.

Якщо ви стали свідком або потерпілим від подібних злочинів, не мовчіть — одразу звертайтеся за номерами:

1547 — Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми.

527 — Національна Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми.

102 — Національна поліція України.

112 — Єдиний номер для повідомлень про надзвичайні ситуації.

«Люди – не товар! Життя та свобода кожного – найвища цінність. Бережіть себе!» - резюмувала Перша заступниця Начальника ОВА.