Кричко Валерій Володимирович нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня – посмертно

Дата: 17.10.2024 15:57

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, відповідно до Указу Президента України від 19 березня 2024 року № 160/2024, солдата  КРИЧКА Валерія Володимировича нагороджено орденом «За мужність»  ІІІ ступеня (посмертно).

Сьогодні, заступник начальника районної військової адміністрації Сергій  Чепернатий, представник Тульчинського територіального центру комплектування та соціальної підтримки - начальник ГПС майор Олег Дорошенко та Брацлавський селищний голова Микола Кобринчук від імені Президента України Володимира Зеленського вручили Почесну відзнаку матері Євдокії Степанівні.

Вручення ордену відбулось за участі місцевих жителів села Забужжя Брацлавської громади.

Посадовці висловили слова безмежної вдячності матері загиблого Героя, який проявив патріотизм та відвагу, до останнього подиху захищаючи Батьківщину.

«Надзвичайно дорогою ціною – кров’ю наших захисників Батьківщини ми  платимо за свою свободу. Святою кров’ю… Я глибоко переконаний: Україна обов’язково переможе у цій війні. І ми вічно будемо пам’ятати, завдяки кому ми здобули цю перемогу, серед цих відважних і мужніх Героїв наш земляк – Валерій Володимирович», - зазначив Сергій Чепернатий.

Присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять Валерія Володимировича, та усіх загиблих, життя яких обірвав окупант.

Кричко Валерій Володимирович  народився в  с. Двуріччя, Нижньогірського району Кримської області, 11 листопада 1972 року. У 1980 році  пішов  до першого класу Забужанської школи, яку  закінчив  у  1988році. Після навчального закладу закінчив  курси  водіїв  в Брацлавському ДСАФ.  2 грудня 1990року  призваний  на строкову  службу. Служив  в  місті Хмельницький. 19 січня 1994 року одружився, в шлюбі  народилась  донька Інна. Працював  водієм  в м. Вінниці, а потім на Забужанській швейній фабриці.

З початком повномасштабного вторгнення, у вересні 2022 року був мобілізований до лав Збройних Сил України. Служив стрільцем-санітаром 1 мотопіхотного відділення 2 мотопіхотного взводу 1 мотопіхотної роти.

10 лютого 2023 року поблизу населеного пункту Водяне Ясинуватського району Донецької області, життєва зірка нашого Героя-захисника згасла.

Світла пам'ять і честь Захиснику!