ЧОМУ ПОТРІБНО ПРАЦЮВАТИ ЛЕГАЛЬНО?
Для виходу на пенсію з 2018 року необхідно мати 25 років страхового стажу. Тож виходить, що, громадяни які не мають необхідного страхового стажу, не зможуть вийти на пенсію в 60 років.
Умови обрахунку стажу, який враховується для обчислення пенсій, змінювався.
У 2000 році було запроваджено персоніфіковані пенсійні рахунки. З того часу Пенсійний фонд має повну інформацію, скільки внесків сплачено кожним працівником.
У 2004 році набрав чинності Закон «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», яким запроваджено поняття «страховий стаж». Це кількість років, які людина не тільки працювала, а й сплачувала внески до Пенсійного фонду. Якщо людина оформлена легально, внески за неї в обов’язковому порядку сплачує роботодавець.
Уряд не змінює правило - при оформленні пенсій всі відпрацьовані роки до 2004 року враховуються як страховий стаж. Різними є лише способи підтвердження наявності страхового стажу. До 2004 року страховий стаж обчислюється згідно з записами в трудовій книжці. Враховуються і всі пільги, які були чинними на той період. Після 2004-го року страховий стаж обчислюється автоматично на підставі даних персоніфікованого пенсійного рахунку.
В основу пенсійної реформи покладено простий принцип – пенсію потрібно заробити. Тобто, сплачувати внески до Пенсійного фонду. Це ліквідує зрівнялівку, коли майже однакові пенсії отримують ті, хто працював все життя і ті, хто робив абияк.