Добровільне об’єднання громад: обговорення триває

Дата: 07.05.2015 16:23

7 травня 2015 року в м. Тульчині вібулося розширене засідання робочої групи з питань реалізації Методики формування спроможних територіальних громад. Нараду провели голова райдержадміністрації Микола Підболячний і голова районної ради Олексій Авраменко за участю міського, селищних, сільських голів, керівників ряду структурних підрозділів райдержадміністрації, представників громадських формувань, районних ЗМІ.
Про особливості впровадження законодавства про добровільне об’єднання територіальних громад розповів заступник голови робочої групи, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Побережник. Далі зав’язалося жваве обговорення перспективного плану об’єднання наявних територіальних громад району навколо потенційних адміністративних центрів: Тульчина, Кирнасівки, Шпикова і Заозерного. Місцеві голови задавали багато питань, на які отримували аргументовані відповіді.
Головними чинниками цього непростого процесу є стан місцевих бюджетів, соціально-економічна інфраструктура населених пунктів, географічне розміщення, стан шляхів сполучення, кількість населення, наближення якісних послуг тощо. На засіданні голова райдержадміністрації підкреслив: «Мова йде про добровільне об’єднання наших громад, яке матиме серйозне фінансове стимулювання і підтримку держави». Наразі наш район має передати обласній владі конкретні узгоджені пропозиції з даного питання.