ДП «Тульчинське ЛМГ» щороку створює на деградованих землях нові ліси
Дата: 28.05.2019 08:38
Кількість переглядів: 321
Усього, за відомими даними, з 1950 року і до сьогоднішнього дня лісівники ДП «Тульчинське ЛМГ» розширили межі лісових масивів, створивши 8550 га нових лісів на території Тульчинського, Немирівського, Тиврівського, Шаргородського, Томашпільського та Крижопільського адміністративних районів.
Одне з головних завдань лісівників держпідприємств Вінницького ОУЛМГ – це збільшення лісистості рідного краю. На початку 90-х років ліси становили 11% від загальної території області, сьогодні - 13,8 %. Однак лісівники мають на меті довести цей показник до 15 і навіть 20 відсотків! У здійснення цієї нелегкої місії щороку вносять свою лепту і тульчинські лісівники.
Створюють нові ліси (захисні насадження) на території Вінницької області лісгоспи власними силами і коштами, на місці малоцінних земель, що вийшли з сільгоспкористування. Це деградовані грунти, пустирі, яруги, балки, крутосхили. Лісівники ДП «Тульчинське ЛМГ» за останні десять років (2009-2019 рр., період, коли підприємство очолює директор Поліщук В.А.) створили майже 400 га нових лісів. Найактивніше останніми роками у передачі земельних ділянок під заліснення є Брацлавська селищна рада Немирівського району та Височанська сільська рада Томашпільського району.
Особливі успіхи у створенні захисних насаджень мають Брацлавське лісництво (лісничий М. Дан) та Томашпільське лісництво (лісничий В. Дунський)
На сьогодні виділення та передача територіальними громадами земельних ділянок, виготовлення правовстановлюючих документів на землі - це надзвичайно тривала і дороговартісна процедура. Однак керівництво Тульчинського ЛМГ вдячне Вінницькій обласній державній адміністрації, Вінницькій обласній раді, Томашпільській та Немирівській районним адміністраціям та всім іншим територіальним громадам за сприяння та співпрацю у цьому важливому питанні. Адже держпідприємство має усі ресурси для якнайшвидшого і якісного заліснення рідного краю: це достатня кількість садивного матеріалу, що вирощується у власних теплично-парникових господарстві, це досвід професійних лісівників, поєднаний із сучасними науковими підходами, це матеріально-технічна база. Лісівники готові щороку не лише відновлювати ліси на місцях суцільних зрубів, а й розширювати площу нових лісів!
Створення нових лісів - це важка праця, на зазвичай важких для доступу техніки ділянках (ярах, крутосхилах, заболочених місцевостях). Тульчинські лісівники створюють лісові насадження, найчастіше вручну висаджуючи саджанці чи висіваючи насіння лісових порід. У перші роки захисні насадження, як і молоді насадження державного лісового фонду, отримують усі необхідні догляди. І результат – молоді ліси на місці колишньої пустки. На фото, відзнятих з допомогою квадрокоптера з висоти пташиного польоту, видно чіткі рядочки, доглянуті культури. А також сторонній читач може оцінити, у яких важкодоступних місцях створюють лісівники захисні насадження (у ярах, балках, заболочених місцевостях, часто - між частинами ріллі, тобто це ділянки, які не оброблялись сільгосптехнікою).
Прес-служба ДП «Тульчинське ЛМГ»
![Фото без опису](https://tulchin-rda.gov.ua/upload/images/DSCN3188.jpg)
![Фото без опису](https://tulchin-rda.gov.ua/upload/images/2009%20%D1%80_%20%D1%81_%20%D0%9A%D0%BE%D0%BF%D1%96%D1%97%D0%B2%D0%BA%D0%B0%203.jpg)
![Фото без опису](https://tulchin-rda.gov.ua/upload/images/IMG-4d9a509699d43535dc0c35df78fc0dac-V.jpg)