ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Голова Уряду представив основні макроекономічні показники проекту бюджету на 2017 рік

Дата: 16.09.2016 11:58
Кількість переглядів: 270

Фото без опису

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час позачергового засідання Уряду для розгляду проекту Закону про Державний бюджет у четвер представив основні макроекономічні показники бюджету на 2017 рік.
Так, Уряд передбачає збільшення бюджету України у 2017 році до майже 876 млрд грн, що більше показника 2016 року на 16,9%.
Крім того, Уряд прогнозує економічне зростання 3% ВВП.
"Ми розраховуємо на пожвавлення економіки, - зазначив Володимир Гройсман. - Ми бачимо, що економіка нашої країни починає відновлюватися, і наше завдання зробити цей процес незворотнім і пришвидшити економічне зростання. Через економічне зростання зробити все для того, щоб кожен український громадянин відчув, що життя починає змінюватися у його доходах, його статках, і це є важливим пріоритетом".
Структура доходів залишається стандартною. Уряд не передбачає збільшення загальних доходів бюджету за рахунок збільшення ставок податків.
"Ми вважаємо, що нам не треба створювати умов тиску на бізнес, і тому ми не будемо підтримувати підвищення загальнонаціональних податків. Можливо розширювати базу, визначити позиції щодо рент, але що стосується загальнонаціональних податків, ми не підтримуємо питання щодо їх збільшення", - наголосив Голова Уряду.
Дефіцит бюджету на 2017 рік має не перевищувати 3%, і становить 77,5 млрд грн.
Уряд передбачає зростання соціальних стандартів. На 2017 рік Уряд закладає зростання у проекті бюджету на 10,1% - на 1 грудня 2017 року мінімальна зарплата та прожитковий мінімум становитиме 1762 грн, порівняно з 1600 грн станом на 1 грудня 2016 року.
Прем’єр-міністр нагадав, що у 2016 році вдалося з 1 травня підвищити стандарти на 5%, а з 1 грудня Уряд збільшив ці показники на 10%.
"Це не є достатньо, але це той крок, який ми могли зробити, і він відповідав реаліям нашої економіки. Дуже важливо, щоб ми спиралися на реальне економічне зростання", - зазначив він.
При цьому Володимир Гройсман зауважив, що Уряд "з задоволенням зробить крок для того, щоб більше передати грошей людям", якщо бачитиме можливості для збільшення соціальних стандартів.
"Завдання нашого Уряду - забезпечити економічне зростання. Економічне зростання буде формувати ресурси, які ми можемо направляти на зростання соціальних стандартів і підвищення рівня життя людей, а також на модернізацію нашої країни. Настав час ефективного і професійного підходу до формування кошторису країни", - підкреслив Голова Уряду.
Він також зауважив, що Уряд працює над формуванням пропозицій щодо реформування системи пенсійного забезпечення та системи оплати праці в Україні, і найближчим часом їх презентує.
Говорячи про пріоритети, визначені Урядом у проекті бюджету на 2017 рік, Володимир Гройсман назвав зокрема сфери національної оборони і безпеки, реконструкції та будівництва доріг, збереження децентралізації, запровадження масштабної енергоефективності, підтримка аграрного сектору та освіти.
Оборона і безпека держави на 2017 рік. Загальний бюджет на цей напрямок у 2016 році - 114 млрд. У 2017 році бюджет планується збільшення видатків на 14,5 млрд грн до 129 млрд грн.
"Ми маємо більш інтенсивно підтримувати нашу оборону і безпеку, ми маємо більше акумулювати ресурсів, які дадуть нам можливість забезпечити ефективність в оборонній сфері і у сфері безпеки нашої країни", - зазначив Володимир Гройсман.
Розподіл призначень узгоджено на Раді національної безпеки і оборони, повідомив він. Так, видатки на грошове забезпечення військових зростають на 6,9 млрд грн.
"Українське військо має відбутися військом, яке добре забезпечене, яке добре утримується, яке володіє новітніми видами озброєнь. Тому наше завдання - інвестувати в нашу безпеку", - наголосив Прем’єр-міністр.
Дороги. Видатки бюджету заплановані у розмірі 14,2 млрд грн від надходжень акцизного збору в Дорожній фонд, який буде створено як інструмент ефективного управління дорожнім господарством країни. До 1 млрд доларів очікується залучити від міжнародних фінансових організацій.
"Я хочу, щоб українці їздили нормальними, відремонтованими, реконструйованими або побудованими дорогам, - зауважив Володимир Гройсман. - Ми маємо сформувати стратегію розвитку українських доріг. Ми маємо перестати будувати дороги, які ведуть нікуди, ми маємо будувати дороги, які потрібні українським громадянам, українській економіці і будуть підкреслювати наші транзитні логістичні можливості".
Енергоефективність. Уряд пропонує залучити 800 млн коштів бюджету і близько 100 млн євро від міжнародних донорів для створення Фонду енергоефективності. "Фактично, ми можемо розраховувати на 3,5 - 4 млрд грн, які будуть залучені на Фонд енергоефективності", який стане відкритим інструментом використання ресурсів, спрямованих на енергоефективність, зауважив Прем’єр-міністр.
Він наголосив, що Уряд має амбітні цілі відновити власний видобуток українського газу.
"Ми будемо збільшувати власний видобуток газу, і зможемо вийти за 4-5 років на повну енергонезалежність нашої країни. Це значно підвищить нашу енергетичну безпеку і нашу конкурентність на зовнішніх ринках. Ми не будемо за валюту закуповувати за кордоном газ для того, щоби споживати його в Україні", - підкреслив Голова Уряду.
Підтримка АПК. Уряд передбачив 5,5 млрд грн на підтримку сільгосптоваровиробників, наприклад, на модернізацію, придбання малої механізації, українських тракторів, причіпного обладнання задля підвищення продуктивності їхньої праці та конкурентоздатності, повідомив Прем’єр-міністр.
"Маємо підтримати маленькі, невеликі, середні фермерські господарства, які зможуть виробляти більше продукції, робити її переробку, освоювати нові технології, - зауважив він. - Великі холдинги потурбуються про себе самі".
Децентралізація. Володимир Гройсман зауважив, що до 2014 року завжди центральна влада все робила для того, щоб концентрувати ресурси в своїх руках. "Жадібність цю владу і задушила - що демократичну, а потім ту, що узурпувала все в країні. Наша позиція є наступна - і за великим рахунком, це те, заради чого я прийшов у центральну владу, - зробити децентралізацію таким чином, щоби кожна українська громада отримала достатньо фінансових ресурсів, достатньо можливостей і несла повну відповідальність за те, що відбувається на місцях", - підкреслив Голова Уряду.
Зараз потрібно підкріплювати і підвищувати відповідальність місцевих органів влади, зокрема у сфері енергоефективності. Так, Уряд вважає за потрібне передати відповідальність щодо утримання житлово-комунальних послуг, що розповсюджуються на заклади освіти і охорони здоров'я. 15 млрд грн передбачається у бюджеті "для тих громад, яким це буде робити важко".
"Ми підтримаємо, і тут не буде жодних проблем. Але ми хочемо, щоб ця відповідальність переросла в енергоефективність", - зауважив Прем’єр-міністр.
До 9 млрд грн збільшується розмір державної підтримки у рамках Державного фонду регіонального розвитку. З них 1 млрд грн. буде спрямований на підтримку об’єднаних територіальних громад і 8 млрд грн - на соціально-економічний розвиток територій.
"Три важливих інструментів, які ми направимо реально як інвестицію в розвиток місцевої економіки", - зазначив Володимир Гройсман.
Реформування вугільної галузі. Передбачено 1,8 млрд грн на два напрямки видатків, а не один, як раніше: реструктуризацію шахт і підтримку шахтарів.
"Ми з одного боку будемо робити реструктуризацію, з іншого підтримувати галузь. Але врешті-решт вийдемо на те, що ця галузь буде модернізована, і ми зможемо отримати можливості конкурентності на ринку вугілля", - зазначив Голова Уряду.
Освіта. Уряд підвищує фінансування освіти на 21,1 млрд.
Також передбачено збільшення заробітної плати педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів у середньому більше ніж на 1400 грн.
Загальний обсяг видатків на стипендії збільшено на 576 млн грн: у 2017 році передбачено 5,816 млрд грн порівняно з 5,24 млрд грн у 2016 році.
Охорона здоров'я. Уряд планує збільшення фінансування на 8,2 млрд грн порівняно з показниками 2016 року.
Прем’єр-міністр окремо наголосив, що держава має забезпечити постачання ліків. У цьому контексті Уряд пропонує спрямувати 5,9 млрд грн на централізовану закупівлю медикаментів через міжнародні організації і претендувати на кошти Глобального фонду, які дозволять "принаймні наблизитися майже впритул до 100%-виконання програм закупівлі ліків для українців". "Цього ніколи не було з моменту незалежності нашої країни. І ми вважаємо, що ми це зробимо", - наголосив Володимир Гройсман.
Крім того, передбачено зростання у середньому на 20% заробітної плати працівників сфери охорони здоров'я.
Культура. У проекті бюджету Уряд передбачив збільшення видатків на 1 млрд грн.
500 млн грн пропонується спрямувати на розвиток кіноіндустрії в Україні.
"Не має бути на узбіччі українська культура. Ми маємо забезпечити прорив у культурному середовищі і підтримки культури", - зауважив він.
Окремо буде забезпечено видатки, пов'язані із підготовкою та проведенням пісенного конкурсу "Євробачення".
"Ми зробимо все, щоб наступного року наша унікальна можливість презентувати країну у такий нелегкий для нас час пройшла на високому організаційному рівні", - запевнив Володимир Гройсман.
Також передбачені кошти на ремонтно-реставраційні роботи у Національному історико-меморіальному заповіднику "Бабин Яр", на облаштування Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні Музею Революції гідності, а також будівництво другої черги Національного музею "Меморіал жертв Голодомору".
Голова Уряду також закликав українців доглядати за об’єктами культурної спадщини: "це наш обов’язок перед невинно вбитими людьми".
Гідне представлення України за кордоном. Уряд передбачає у 2017 році збільшення фінансування української дипломатичної служби на 1 млрд грн.
"У нас є не лише фронт внутрішньої боротьби із російським агресором. Українська дипломатія має відчути державну підтримку. Ми маємо виводити свою дипломатичну службу на зовсім інший рівень [забезпечення], тому що саме там передова, де відстоюються інтереси України в глобальному світі", - наголосив Прем’єр-міністр.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь