Ліцензування складів паливно-мастильних матеріалів (ПММ)
Дата: 27.06.2019 12:35
Кількість переглядів: 840
З 1 липня 2019 року всі суб'єкти, які планують здійснювати господарську діяльність з виробництва, зберігання, роздрібної та/або оптової торгівлі, а також імпорту та/або експорту палива повинні отримати ліцензію.
Таке визначено Законом України №2628-VIII. Цей закон від 1 липня 2019 року називатиметься Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального»: https://is.gd/d5EoKD (переглядати редакцію від 01.07.2019). Вимоги до ліцензування прописані у Листі ДФСУ від 30.05.19 р. № 17014/7/99-99-12-01-01-17
-
Платник, який зберігає та/або продає пальне зобов’язаний для роботи з 1 липня до цієї дати зареєструватися в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, зареєструвати акцизні склади, зареєструвативитратоміри-лічильники/рівнеміри-лічильникиі отримати ліцензії.
- підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
- підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
- суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.
Також без ліцензії можна зберігати пальне в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівліпальним чи місцях роздрібної торгівліпальним, на які отримані відповідні ліцензії(стаття 15 Закону України №481).
-
Для отримання ліцензії на право оптової торгівлі пальним та/або право виробництва пального платнику необхідно звертатися до Державної фіскальної служби України.
-
Для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним та/або на право зберігання пального платнику слід звернутися до ДФС за місцем здійснення відповідної діяльності з заявою та копією документів, визначеними Законом України №481.
-
Документи і інформація, необхідні для отримання ліцензії:
-
Документи, що підтверджують право власності/користування земельною ділянкою з відповідним цільовим призначенням
-
Акт введення/готовності об'єкта до експлуатації, сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів до кожного об'єкту продажу або зберігання. Або документ про право власності на нерухомість, виданий до 01.01.2014 року.
-
Дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки
-
-
ДФС розроблено рекомендовані форми заяв для отримання ліцензій на виробництво, зберігання, оптову та роздрібну продаж пальним http://sfs.gov.ua/anonsi/20813.html
Заява подаєтьсяу паперовому вигляді, завірені заявником копії документів – у паперовому вигляді та в електронній формі.
-
Державна фіскальна служба України встановила дату початку прийому документів -12.06.2019 рік. При цьому строки прийняття рішення про видачу ліцензії складають 20 днів.
-
Річна плата за ліцензію на право зберігання пального становить 780 гривень на кожне місце зберігання пального, на право роздрібної торгівлі пальним – 2000 гривень на кожне місце роздрібної торгівлі пальним. Ліцензія видається терміном на п’ять років.
-
Головне управління ДФС у Вінницькій області дає реквізити рахунків для сплати за ліцензії http://vin.sfs.gov.ua/anonsi-ark/20846.html