Любов і шана Великому Кобзареві

Дата: 11.03.2016 15:22

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. У перші весняні березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу - Тараса Шевченка. Із дня народження поета минуло 202 роки, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої , незгасної любові до свого народу, своєї землі. Через роки і століття долинають до нас заповітні пророчі поетові слова: “Свою Україну любіть. Любіть її... Во врем‘я люте. В останню тяжкую минуту за неї Господа моліть...”
10 березня - у день вшанування пам’яті великого поета, у читальному залі Тульчинської центральної районної бібліотеки дослідники та знавці безсмертної спадщини Кобзаря організували та провели районний захід - брейн - ринг “Вшануймо пам’ять Кобзаря”. Авторами творчої ідеї стали учителі та учні Богданівської ЗШ І-ІІІ ст.: Заремба Л.А.- учитель української мови та літератури, Цвілишен А.М.- учитель музики, Капіш Тетяна - Президент шкільної республіки “Темп”, Слободянюк Діана - міністр культури учнівського врядування.
Із вітальним словом до учасників заходу звернувся начальник відділу освіти Тульчинської РДА Митрицан М.М.. У своєму виступі зазначив, що вшанування пам’яті Т.Шевченка відбувається у дні, коли увесь світ підіймається на захист та підтримку незламної української льотчиці Надії Савченко. Поезія Шевченка кличе до боротьби за незалежність, навчає сучасну молодь бути патріотами України, достойними громадянами. Вона є для кожного з нас неоціненним скарбом. Виступаючий побажав успіхів та перемог учасникам команд, творчої наснаги у дослідженні та вивченні безцінної спадщини Кобзаря.
“Брейн-ринг “Вшануймо пам’ять Кобзаря” є продовженням традиційних заходів, що відбулися у стінах гостинної районної бібліотеки. Завдяки співпраці бібліотеки та відділу освіти було проведено Свято рідної мови, вшанування пам?яті Героїв Небесної Сотні.”- зазначила методист відділу освіти Тульчинської РДА учитель української мови та літератури Тульчинської загальноосвітньої школи №1 Соловей Н.З.
До учасників заходу звернулася завідуюча інформаційним відділом районної бібліотеки Нурізянова Т.П., ознайомила присутніх із новинками літературного фонду, представлених на тематичній виставці, присвяченій творчості Кобзаря. У фондах бібліотеки є багато цінних творів Т.Шевченка, зокрема рідкісні видання, які вийшли друком ще за життя поета у 1860 році, подаровані бібліотеці нашими земляками з Торонто, Нью – Йорка, Франції, Польщі.
Над визначенням команди переможців плідно працювало журі у складі: Нога С.М. – голова журі,учитель української мови та літератури, заступник директора Кинашівської загальноосвітньої школи; Кошелап С.В. - співголова журі, головний спеціаліст відділу освіти; Шимкова Н.А. – учитель української мови та літератури Тульчинської ЗШ І – ІІІ ст.№1; Семенюк Ю.В.- учитель української мови та літератури Тульчинської ЗШ І – ІІІ ст.№2; Марчуковська Л.Г.- учитель української мови та літератури, заступник директора НВК ЗШ І – ІІІ ст.№3 – гімназії м. Тульчина.
Між собою змагалися юні дослідники - літературознавці творчості Т.Шевченка у складі команд міських шкіл: “Воля” (Тульчинська ЗШ І – ІІІ ст.№1), “ Кобзарики» (Тульчинська ЗШ І – ІІІ ст.№2), “Запорожці”(НВК ЗШ І – ІІІ ст.№3 – гімназії м. Тульчина). Грунтовні знання творчості Т.Шевченка продемонстрували дев’ятикласники у 8 конкурсних номінаціях: “Представлення”, “Розминка”, “Лото “Забава””,”Відомий і невідомий Шевченко”,”Конкурс капітанів”,”Шевченкова криниця”,”Музичне запитання”, “НЛО”. У номінації для вболівальників “ Домашнє завдання” змістовну літературно – музичну композицію «Шевченкове слово живе у віках» підготували учні 11 – Б та 10- Б класів Тульчинської загальноосвітньої школи №1. Безсмертний «Заповіт» Шевченка зворушливо й натхненно читали учні: Мукоїд Богдан, Зубащенко Владислав, Дармограй Ірина, Чорна Руслана - різними мовами світу( українською, російською, польською, англійською). Італійською мовою прочитав «Заповіт» батько – італієць Камареро Хуан, для якого тульчинська земля стала рідною.
Літературно – музичну композицію «Слово, пісне, душе Кобзарева, ви – окраса й суть мого життя» представили учні НВК ЗШ І-ІІІ ст.№3 - гімназії м.Тульчина : Білик Лілія, Мороз Владислав, дитячий ансамбль учнів початкових класів «Джерельце»: Швець Анастасія, Деревяга Діана, Нікульшина Анастасія, Плаксива Єлизавета, Кушнір Олександра, Галицький Богдан, у виконанні яких прозвучала пісня «Зоре моя вечірняя». Учительський дует у складі Шиманської Л.П., Марчуковської Л.Г. подарував усім присутнім ,шанувальникам поетичного генія Шевченка, музичний твір «По діброві вітер виє…»
У ході нелегкої боротьби між командами було визначено переможців. Найкращими знавцями та переможцями стала команда “Запорожці” НВК ЗШ І – ІІІ ст.№3 – гімназії: Мартим’янова Марія (капітан команди), Дорн Вікторія, Остропольський Олег, яку підготували учителі української мови та літератури гімназії Нестеренко О.А., Марчуковська Л.Г., учитель музики Шиманська Л.П.. Учні школи – гімназії довели, що вони є справжніми шанувальниками, невтомними дослідниками та знавцями творчості Кобзаря. Із почуттям великої відповідальності готувалися до брейн-рингу як учасники команди , так і їх вболівальники зі школи – гімназії. Теплом зігрівали юні серця жовто-блакитні краватки та яскраві емблеми із зображенням козака-запорожця як символу нескореності та незламності духу і волі українського народу.
Однакову кількість балів набрали команди “Воля” та “Кобзарики “. Цінними призами – книгами “Кобзар” нагороджено переможців та учасників заходу.
Літературне свято відбулося завдяки спонсорській допомозі депутатів міської ради: Остропольського Р.М., Нестеренко О.А., Швейбиша Ю.І., які подарували “Кобзарі”.
Тарас Шевченко - геній, мислитель, митець, пророк, що увічнив себе в Слові як єство всього народу, як долю і характер України. Тож нехай у наших серцях завжди горить іскорка любові до поезії, яку засвітив Великий Кобзар.