Тульчинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує: «ОБЕРЕЖНО, ГРИП!»
Дата: 03.11.2017 16:01
Кількість переглядів: 261
У зв’язку з несприятливими погодними умовами та зниженням температури атмосферного повітря склалися відповідні передумови для збільшення сезонної захворюваності населення на ГРИП та ГРВІ, в т. ч. і в Тульчинському районі.
Спочатку епідемічного сезону на ГРИП та ГРВІ (з 40-го тижня) в районі захворіло всього 930 осіб, з них 462 дитини. В останній тиждень (28.10.-03.11.2017р.) рівень епідпорогу складав 271 випадок, захворілих осіб – 227 чоловік, це мінус 16 % до порогового рівня. Госпіталізовано до лікувально-профілактичних закладів району 103 хворих, в т.ч. 73 дитини.
Особливо вразливим контингентом до даних хвороб є люди похилого віку, вагітні жінки та діти, зокрема в організованих дитячих колективах.
За даними центру профілактики грипу, близько 7 мільйонів українців можуть захворіти на грип в епідемічний сезон 2017-2018р.р. Початок епідемії можна очікувати вже в грудні поточного року. Епідемія буде включати 3 штами вірусів грипу — Michigan, Hong Kong та Brisbane.
Як вберегти себе від захворювання? Найефективнішою профілактикою грипу є вакцинація. Найкраще це робити на початок осені (вересень-жовтень). При цьому щеплення рекомендують робити і в більш пізні терміни – впродовж всього сезону грипу. Всупереч поширеному міфу, вакцинація не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.
Хоча найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу – щорічна вакцинація, Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області пропонує декілька важливих порад , які допоможуть уникнути хвороби в розпал сезону грипу
1. «Захворів - сиди вдома!»
Візьміть лікарняний. Грип швидко передається, тому так званий «трудовий героїзм» (коли ви хворі йдете на роботу) лише сприятиме поширенню інфекції.
2. Уникайте близького контакту з хворим
Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.
3. Прикривайте ніс та рот
Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою рот та ніс — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
4. Мийте руки
Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
5. Намагайтеся не торкатися обличчя
На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.
6. Провітрюйте та дезинфікуйте приміщення
Регулярно провітрюйте приміщення, ретельно очищайте та дезинфікуйте поверхні, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
7. Привчіть себе до корисних звичок
Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.
Фахівці відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Тульчинського районного управління РоспутнаГ.Г., Демчук О.В., Медик Л.В.