ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Сергій Савчук: Держенергоефективності ініціює перерахування залишків субсидій на енергоефективність

Дата: 28.12.2016 12:11
Кількість переглядів: 272

Фото без опису

2016 рік ознаменувався неочікувано високим попитом українців на Урядову програму безповоротної фінансової допомоги на утеплення житла, а також запуском механізму енергосервісу у бюджетній сфері. У 2017 році на порядку денному - законодавчі ініціативи, спрямовані на зменшення енергоспоживання у житловому секторі та залучення інвестицій у відновлювану енергетику. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у ході прес-конференції на тему "Енергоефективність та відновлювана енергетика в Україні: підсумки року, що минає, та завдання на 2017 рік", яка відбулася 27 грудня у Будинку Уряду.

«Урядова програма з енергоефективності зарекомендувала себе як дійсно необхідна суспільству програма безповоротної фінансової допомоги на заходи з економії енергоресурсів. Підтвердження цього - понад 200 тис. родин-учасників програми, які впровадили енергозберігаючі заходи на суму 2,7 млрд грн, отримали компенсацію витрат у розмірі від 20 до 70% та головне - суттєво зменшили свої комунальні платежі», – розповів С. Савчук та додав, що Уряд, у свою чергу, надав їм на ці цілі 1,1 млрд грн. безповоротної фінансової допомоги, а місцева влада – більше 40 млн гривень.

Якщо окремо говорити про 2016 рік, то цей рік відзначився шаленим попитом населення на матеріали для утеплення індивідуального житла. Так, завдяки проведеній Держенергоефективності роботі із залучення місцевої влади до співфінансування Урядової програми, кошти, передбачені держбюджетом на відшкодування фізичним особам частини суми кредиту на матеріали та обладнання на весь рік, були використані вже за перше півріччя. У зв’язку з цим Уряд відреагував на запити громадян та прийняв рішення спрямувати 100 млн. грн на продовження дії цього напрямку програми. Загалом, цьогоріч з-поміж 85 тис. «теплих» кредитів 75 тисяч оформлено саме для утеплення індивідуального житла.

Рік також став успішним і в частині активізації участі ОСББ у програмі. Восени популярність програми серед ОСББ зросла у 2-3 рази у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. «Як тільки ОСББ пересвідчилися у тому, що Держава відшкодовує майже 50% витрат на утеплення, а економія енергоресурсів при цьому значно перевищувала їх очікування, то вони почали вдруге та навіть втретє звертатися до програми. Більше того, розміри «теплих» кредитів почали збільшуватися в рази і ОСББ почали впроваджувати комплексні заходи з утеплення», – поінформував Голова.

Як розповів С. Савчук, цьогоріч Держенергоефективності спільно з проектами USAID та IFC проведено два дослідження ефективності програми. Їх результати довели дієвість програми: 100% ОСББ/ЖБК та 94% приватних домогосподарств підтвердили позитивний ефект від участі у програмі. Зокрема, 70% ОСББ та 65% приватних домогосподарств досягли значної економії енергоресурсів та зменшили витрати на комунальні послуги», - повідомив Голова Агентства та додав, що, наприклад, комплексна термомодернізація багатоповерхівки дозволила її мешканцям майже вдвічі зменшити рахунки за опалення. Окремі заходи також ефективні: після заміни вікон та дверей економія тепла склала 14%, після модернізації інженерних систем – 12%, а після встановлення ІТП - 10%. Модернізація освітлення дала змогу скоротити споживання електроенергії на 71%. Для приватних домогосподарств енергоефективні заходи дозволяють до 40% зменшити споживання газу.

Результати проведених досліджень довели і економічну доцільність участі населення та ОСББ у програмі. «Якщо взяти кредит сумою 1 млн. грн разом з відсотками на 10 років, то витрати ОСББ складуть лише 55% цього кредиту, а решта – це державна та місцева допомога. Кожна квартира сплачуватиме максимум 129 грн у місяць за кредитом, а заощаджуватиме при цьому 413 грн у місяць. Це прямий інвестиційний ефект для ОСББ-учасників програми», – пояснив Сергій Савчук та додав, що схожа ситуація і у фізичних осіб.

Окрім цього, програма виконує низку інших важливих для всієї країни функцій. По-перше, вона має значний мультиплікативний ефект на економіку. Якщо на співфінансування з держбюджету виділено 1 млрд. грн, то ще 3 млрд. грн залучено в економіку держави. І це тільки кошти банків та населення. Також, програма стимулювала роботу малого та середнього бізнесу, появу нових робочих місць, надходження у держбюджет.

«Держенергоефективності доклало максимум зусиль, аби ще зменшити фінансове навантаження на домогосподарства при впровадженні енергоефективних заходів. Для цього вже другий рік поспіль Агентством налагоджено тісну співпрацю з місцевою владою у напрямку здешевлення «теплих» кредитів. Так, якщо минулого року було прийнято 81 місцеву програму додаткового відшкодування за «теплими» кредитами, то цьогоріч – у 2,6 разів більше, а саме – 215 програм. На їх реалізацію у 2016 році місцевими бюджетами передбачено понад 71 млн. грн., з яких більше 40 млн. грн. відшкодовано 35 тис. учасникам. Іншими словами, понад 20% учасників Урядової програми отримали додаткову допомогу від місцевих бюджетів», - наголосив Голова Агентства.

Для залучення до програми отримувачів субсидій Держенергоефективності розробило та направило на погодження до Мінрегіону проект рішення Уряду щодо перерахування залишків коштів від невикористаних субсидій на енергоефективність для домогосподарств після завершення опалювального сезону.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь