СЛОВО ТАРАСА ВІЧНЕ Й ЖИВЕ

Дата: 28.02.2014 15:04

Через роки і століття долинають до нас пророчі Шевченкові слова. За кожним помислом, за кожним словом поета – безмежна синівська любов до України. У ці лютневі дні великих випробувань для українського народу ми вшановуємо пам'ять нашого пророка, поета, громадянина.
Так, 25 лютого у Тульчинській ЗШ І – ІІІ ст..№1 відбувся районний конкурс інсценізацій творів Великого Кобзаря. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні.
Змістовну вступну літературно – музичну композицію «Слово Тараса вічне й живе» підготували учні Заозерненської ЗШ І – ІІІст (керівник – Пуренко М.В.) та Торківської ЗШ І – ІІІ ст.. (керівник – Дровозюк О.О.)
Із вступним словом до учасників заходу звернулися голова районного методичного об’єднання учителів української мови та літератури Соловей Н.З. та голова районного літературно – мистецького обєднання «Оберіг» Ю.Хмелевський, який зазначив, що поезія Шевченка – вічна, актуальна, особливо сьогодні. Тарас Шевченко – борець, титан, його полум’яне слово оживає у час демократичних перетворень у нашій країні. Ми повинні знову і знову перечитувати твори Великого Кобзаря, отримувати мистецьку насолоду, духовне збагачення. Також Ю.М. Хмелевський презентував нову збірку «Оберіг», присвячену 200 -річчю вшанування пам’яті Кобзаря та 20-річчю заснування районного творчого об’єднання «Оберіг».
У конкурсі інсценізацій взяли участь 62 учні 10 – 11 класів із 13 шкіл району. Журі конкурсу у складі головного спеціаліста відділу освіти Кошелап С.В., методиста РМК Яворовської Л.А., голови районного методичного об’єднання учителів української мови та літератури Соловей Н.З., учителів міських шкіл Булавук Л.А., Марчуковської Л.Г., місцевої поетеси Погребняк Н.В., визначило переможців.
Нагороду Гран – прі присуджено учням Тульчинської СЗШ – інтернату І – ІІІ ст..-ліцею за інсценізацію твору «Чернець» (Кобзар О., Мазур М., Музичка І., Мельник С., Чухно М., Федченко В., Ферманюк Д., Ферманюк М., Цебрій М.; керівники – Погребняк П.Я., Рудакова А.Л.).
Перше місце вибороли учні 11 – Б класу Тульчинської ЗШ І – ІІІ ст..№1, які представили на розгляд журі конкурсу інсценізацію твору «Варнак» ( Петров В., Траченко В., Дроздовська Т.; керівник – Соловей Н.З.). Друге місце – композиція «Як Тарас чумакував», яку підготували учні Суворовської ЗШ І – ІІІст.№1(Надорожна О., Палій К., Шмалюк В., Мороз В., Ястремський О., Дзярик В.; керівник – Побережна Л.М.). Третє місце розділили
учні Шпиківської ЗШ І – ІІІст. - інсценізація уривка з поеми «Катерина» (Пруцик В., Яценко В., Другак О., Крисько М., Бершадський А., Цуркань Д., Мокляк Л., Герус А.; керівник – Коноверська А.В.), Кирнасівської ЗШ І – ІІІ ст.., - уривок із п’єси «Назар Стодоля» (Лещик С., Клоченко М., Юрченко Я.; керівник – Сегеда Г.М.), Крищенецької ЗШ І – ІІІ ст..- уривок із поеми «Невольник» (Ковтун О., Кученко В., Даньчук О., Мареїна А.; керівник – Кушнір Т.М.). Під час проведення конкурсу учні продемонстрували високу виконавську та акторську майстерність.
Шевченко був посланий Богом на нашу землю як Титан ідеї Соборності України. Тому й ідемо до нього, щоб набратися наснаги до життя, віри в щасливу долю нашого народу.
На всіх континентах звучить безсмертне Шевченкове слово, в усьому світі зведено пам’ятники Великому Кобзареві, і ніколи не обміліє повноводна ріка шани й любові до поета…