Тульчинці побували в Києві на Софіївській площі 15 грудня
Дата: 17.12.2018 15:28
Кількість переглядів: 230
В історичний для нашої держави день півтори тисячі вінничан прибули на Софіївську площу м. Києві, де зібралися тисячі людей зі всієї України в очікуванні рішення Надзвичайного об'єднавчого Собору Православних Церков.
Спільно з численними вірянами у заході взяли участь керівництво Вінницької області на чолі з головою обласної державної адміністрації Валерієм Коровієм та заступником голови облдержадміністрації Олександром Крученюком, а також голови районних державних адміністрацій. Зокрема, разом з Віталієм Чубою на Софіївській площі побувала чимала група жителів Тульчинського району.
Надзвичайний об’єднавчий собор розпочався зранку 15 грудня в Софії Київській та тривав за «закритими дверима» протягом усього дня. По його завершені Президент України Петро Порошенко оголосив про створення нової Православної Церкви в Україні та представив її предстоятеля - митрополита Київського і всієї України Єпіфанія (Думенка), який, за його словами, на початку січня 2019 року у Стамбулі отримає Томос від Вселенського Патріарха Варфоломія.
Президент Петро Порошенко наголосив, що надання автокефалії Православній Церкві в Україні подія співставна за значеннням зі здобуттям політичної незалежності України, - «Питання автокефалії – питання нашої української національної безпеки. Це – питання нашої української державності. Ми здобуваємо, нарешті, духовну незалежність, яку можна порівняти із здобуттям незалежності політичної», – наголосив глава держави.
У свою чергу, новообраний предстоятель Православної Церкви в Україні Митрополит Київський і всієї України Епіфаній також звернувся до вірян, які очікували рішення Об’єднавчого Собору. Він подякував усім присутнім на Софійський площі за спільну молитву і підтримку процесу створення єдиної Православної Церкви в Україні. «Ви стали учасниками цієї історичної події. Ви тут молилися, а ми там по-особливому відчували цю молитовну підтримку», - сказав новообраний предстоятель.
![Фото без опису](https://tulchin-rda.gov.ua/upload/images/20181215_082026.jpg)
![Фото без опису](https://tulchin-rda.gov.ua/upload/images/20181215_082040.jpg)
![Фото без опису](https://tulchin-rda.gov.ua/upload/images/20181215_093957.jpg)
![Фото без опису](https://tulchin-rda.gov.ua/upload/images/20181215_094015.jpg)
![Фото без опису](https://tulchin-rda.gov.ua/upload/images/20181215_100604.jpg)
![Фото без опису](https://tulchin-rda.gov.ua/upload/images/20181215_110752.jpg)
![Фото без опису](https://tulchin-rda.gov.ua/upload/images/Image1(2).jpg)
![Фото без опису](https://tulchin-rda.gov.ua/upload/images/Image10(2).jpg)
![Фото без опису](https://tulchin-rda.gov.ua/upload/images/IMG-17c3337dd19030c916e7b2c9d2403364-V.jpg)
![Фото без опису](https://tulchin-rda.gov.ua/upload/images/IMG-023da97d1edb74793916c44a1bb35da2-V.jpg)
![Фото без опису](https://tulchin-rda.gov.ua/upload/images/IMG-c743390e0d4e99204dd2d1e70a4f4dc3-V.jpg)