Управління соціального захисту населення повідомляє

Дата: 25.09.2019 16:44

Житлова субсидія в опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно – на оплату житлово-комунальних послуг.

Субсидію на опалювальний сезон розраховують на основі доходів громадян, отриманих у 1-2 кварталах 2019 року.

До управління соціального захисту населення мають звернутись родини:

1. Якщо у травні 2019 року домогосподарству відмовили у призначенні житлової субсидії з певних причин (відсутній дохід, який дає право на призначення субсидії, немає сплати єдиного соціального внеску, наявність транспортного засобу, якому менше 5 років, придбання товарів та послуг на суму, що перевищує 50 тис.грн), то ви маєте право звернутися за призначенням житлової субсидії на загальних підставах або за рішенням комісії.
  2. Якщо родина ніколи не зверталися за призначенням житлової субсидії і вважає, що має право на державну підтримку при оплаті житлово-комунальних послуг, (орендарі та внутрішньо переміщені особи звертаються за місцем проживання) .
  3. У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому будинку осіб, складу сім’ї члена домогосподарства, подаються нові заява та декларація.

Громадяни, які проживають у великих квартирах, будинках та не мають можливості самостійно оплатити надлишок площі, існує можливість звернутися за призначенням житлової субсидії на понаднормову площу житла. Тобто за рішенням комісії, утворених при районній державній адміністрації, житлові субсидії непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, можуть призначатися на норму, яка перевищує встановлену законодавством соціальну норму житла.

Комісія має право призначити житлову субсидію на загальну площу житла з урахуванням понаднормової площі, яка не може перевищувати більш як на 30 відсотків соціальної норми житла, розраховану для домогосподарства.

Доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії:

• заробітна плата після сплати податку на доходи фізичних осіб;
  • пенсія;
  • стипендія;
  • соціальні виплати, які призначаються структурним підрозділом з питань соціального захисту населення;
  • допомога по безробіттю, інші страхові виплати, які призначаються фондами соціального страхування;
  • грошові перекази, отримані із-за кордону;
  • інші доходи.

Соціальні виплати, які не включаються до сукупного доходу домогосподарства:

• частина допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово;
  • частина допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово;
  • одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня»;
  • державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
  • щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;
  • аліменти, отримані на дітей;
  • сплачені аліменти (за умови документального підтвердження фактичної сплати);
  • спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб;
  • доходи від розміщення депозитів;
  • оплата праці членів виборчих комісій, а також осіб, які залучаються до роботи в комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів;
  • допомога громадських та благодійних організацій;
  • допомога на поховання;
  • одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності;
  • вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, технічних та інших засобів реабілітації, в тому числі грошова компенсація вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації;
  • суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров’я, що пов’язане з виконанням ним трудових обов’язків.

- До середньомісячного доходу осіб, які беруть (брали) безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції/операції об’єднаних сил, та/або до середньомісячного доходу членів їх сімей не враховуються:

• отримані ними у період безпосередньої участі у проведенні АТО/ООС грошове забезпечення та інші виплати і види соціальної допомоги, що здійснюються працівникам правоохоронних органів, військовослужбовцям та працівникам ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, МВС, Нацполіції, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, іншим працівникам утворених відповідно до закону військових формувань;
  • отримана ними у період та/або після безпосередньої участі у проведенні АТО/ООС благодійна допомога незалежно від розміру та джерела походження.