В районі проведено семінар – тренінг «Впровадження гендерних підходів на місцевому рівні»
Дата: 10.10.2018 08:32
Кількість переглядів: 338
На виконання Обласної комплексної програми підтримки сім'ї, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та попередження торгівлі людьми на період до 2021 року, затвердженої рішенням Вінницької обласної Ради 7 скликання від 26.04.2018 року № 609, 09 жовтня 2018 року в м.Тульчин проведено семінар «Впровадження гендерних підходів на місцевому рівні», що включає ознайомлення державних службовців з поняттям «гендерно – орієнтоване бюджетування».
Тренінг провела Кіль Анжела Леонідівна - заступник начальника відділу сім'ї, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації.
Фахівці управління соціального захисту населення райдержадміністрації здійснили організаційні заходи щодо підготовки до проведення заходу, метою якого є сформувати чітке уявлення гендерно – орієнтоване бюджетування. В груповому заході взяли участь працівники управління соціального захисту населення, фінансового управління, управління економіки, відділу освіти, молоді та спорту, служби у справах дітей, сектору культури та туризму райдержадміністрації, Тульчинського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Тульчинського районного центру зайнятості.
Термін «ґендерно-орієнтоване бюджетування» означає сукупність різних інструментів, механізмів та інститутів, об’єднаних загальною метою, – зробити ґендерний підхід до управління одним із обов’язкових принципів національної політики та економіки. Це поняття широко використовується рядом міжнародних організацій і є підходом, орієнтованим на інтереси людей у процесі формулювання і виконання державного бюджету. Цей підхід доповнює інші процеси з реформування та вдосконалення бюджетної сфери, здійснювані урядами багатьох країн світу.
Ґендерно-орієнтоване бюджетування – технологія, яка може застосовуватися як на державному, регіональному, місцевому рівнях, так і в окремих сферах: зайнятість, освіта, наука, охорона здоров’я, пенсійне забезпечення, соціальний захист, менеджмент, екологія тощо. При цьому основна частина роботи з ҐОБ здійснюється переважно на програмному рівні або на рівні регіональних органів влади і часто в рамках установ, підпорядкованих державним департаментам.