Виїзне засідання VI Міжнародної науково-практичної конференції «Усна історія: теорія, метод, джерело»

Дата: 30.10.2018 09:53

24–26 жовтня 2018 року на базі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва проходить VІ Міжнародна науково-практична конференція «Усна історія: теорія, метод, джерело».
25 жовтня 2018 р. на базі Тульчинської центральної районної бібліотеки відбулось виїзне засідання VI Міжнародної науково-практичної конференції «Усна історія: теорія, метод, джерело».
Цьогорічна Конференція організована в рамках проекту «Голоси живої історії», зініційованого ГО «Асоціація бібліотек Вінниччини». У рамках проекту бібліотекарі області записали понад 100 усноісторичних свідчень наших земляків – учасників бойових дій, учасників Революції Гідності, волонтерів, внутрішньо переміщених осіб – та створили електронну базу даних.
В роботі виїзного засідання взяли участь заступник голови Тульчинської районної ради Надія Григор’єва, секретар Тульчинської міської ради Оксана Трач, в.о.завідувача сектору культури і туризму Тульчинської РДА Наталія Спарвник.
Учасники VІ Міжнародної науково-практичної конференції «Усна історія: теорія, метод, джерело» у своїх наукових доповідях та повідомленнях поділяться напрацюваннями останніх років за напрямами:
- Усна історія в Україні: досвід, перспективи;
- Джерельна база усної історії;
- Радянська та пострадянська доба в усній історії;
- Відтворення особистості через усноісторичні дослідження на прикладі долі В. Стуса;
- Наративи постреволюційного та воєнного сьогодення: суспільні виклики та можливості;
- Життєві історії внутрішньо переміщених осіб;
- Особистості в усноісторичних дослідженнях.
У роботі Конференції взяли участь науковці, краєзнавці з Республіки Польща, а також з Вінниці, Києва, Ізмаїла, Львова, Одеси, Переяслава-Хмельницького, Чигирина.
По закінченню пленарної частини учасники конференції вшанували пам'ять та поклали квіти до пам’ятника Миколі Дмитровичу Леонтовичу, відвідали Тульчинський краєзнавчий музей, музей-квартиру М.Леонтовича, палац Потоцького. Сюрпризом для них став представлений «Леонтович Арт-квартал» та інсталяція мелодії «Щедрик».