ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

34-а річниця Чорнобильської аварії

Дата: 24.04.2020 14:21
Кількість переглядів: 334

26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції сталася аварія,що спричинила вибух четвертого ядерного реактора. За медичними, економічними, соціальними і гуманітарними наслідками ця надзвичайна ситуація визнана найбільшою в історії людства техногенною катастрофою.

Трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців. Її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління.

Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 29 березня 1990 року 26 квітня оголошено Днем чорнобильської трагедії.

Генеральна  Асамблея ООН  8 грудня 2016 року спеціальною резолюцією визначила 26 квітня як Міжнародний день пам’яті катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Чорнобильська катастрофа в цифрах і датах:

1977 року запустили перший блок ЧАЕС,

2 роки пропрацював четвертий енергоблок - на повну потужність його запустили 1984 року. Це був  «наймолодший» та найсучасніший реактор.

2 дні світ нічого не знав про вибух.

30 співробітників АЕС загинули внаслідок вибуху.

500 тисяч людей померли від радіації (за оцінками незалежних експертів).

8,5 мільйонів жителів України, Білорусі, Росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення.

90784 особи було евакуйовано з 81 населеного пункту України.

Понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії

Жодна статистика не скаже, скільки людських доль понівечено чорнобильським смерчем. Але важко уявити, якими могли б бути наслідки, якби не  Ліквідатори – Люди, які, усвідомлюючи небезпеку, без вагань та роздумів ризикували власним життям і здоров’ям, щоб вберегти націю, свою країну.

Дорога ціна за життя ближнього…

На даний час в районі проживають 3,7 тис. громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них 2813 дітей ( 4 дитини з інвалідністю), 646 учасників ліквідаційних робіт та потерпілих, в тому числі  І категорії – 544 чол. (в т.ч. ліквідатори І кат. – 57,  потерпілі І кат - 487), ІІ категорії – 65 чол. (в т.ч. ліквідатори ІІ кат. – 59,  потерпілі ІІ кат – 6), ІІІ категорії –37 чол. (в т.ч. ліквідатори ІІІ кат. – 26  потерпілі ІІІ кат – 11), а також 227 вдів (вдівців) потерпілих І категорії.

В районі зареєстровано 3 громадські організації, а саме:

«Ліквідатори Чорнобиля»;

«Союз,Чорнобиль,Україна»; 

та «Інваліди Чорнобиля».

В м. Тульчин функціонує музей «Тульчинці в горнилі Чорнобиля», встановлений пам’ятник загиблим та померлим учасникам ліквідації техногенної катастрофи,  одна із вулиць  в м.Тульчин носить назву Героїв Чорнобиля, а в смт. Шпиків відкрито Стеллу пам’яті односельцям - учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС.

609 ліквідаторів та потерпілих  І та ІІ категорії отримали компенсацію вартості продуктів харчування у 2019 році на загальну суму 2,9 млн.. грн. Станом на 20.04.2020 року  профінансовано харчування січня – квітня 2020 року на загальну суму 948,5 тис.грн.

У 2019 році оздоровлено 68 ліквідаторів та потерпілих  І категорії у санаторно-курортних закладах країни на загальну суму 489,6 тис.грн.

На жаль, у зв’язку із коронавірусною  інфекцією  (COVID-19), оздоровлення в цьому році не розпочиналось.

На пільгове медичне забезпечення у 2020 році  виділено  500 тис.грн.,  з  них на пільгове зубопротезування - 50 тис. грн.

Надано одноразову грошову допомогу 21 ліквідатору та потерпілому на загальну суму 21,0 тис.грн.

Всього за програмами соціального захисту громадян,  які потерпіли  внаслідок Чорнобильської катастрофи,  у   2019 році використано 3,7 млн.. грн., станом на 20.04.2020 року - 1,2 млн.грн., а також до 14 грудня 2019 року було виплачено одноразову грошову допомогу 145-ти  ліквідаторам аварії на ЧАЕС та 223 вдовам померлих учасників ліквідації та потерпілих І категорії від наслідків аварії на ЧАЕС  на суму 767,8 тис.  грн.

На проведення заходів, пов’язаних з відзначенням роковин Чорнобильської катастрофи, із районного бюджету та бюджетів Тульчинської та Шпиківської об’єднаних  громад  виділяються кошти для надання нецільової матеріальної  допомоги  ліквідаторам. У цьому році вказаною допомогою забезпечуються 145 осіб.

Чорнобиль був, є і буде, а тому згадувати про нього потрібно не лише раз на рік, а робити це постійно. Бо, що б там не було, ми всі маємо пряме відношення до трагедії. І відлуння Чорнобильських дзвонів буде чути ще не одне покоління, тому в день 34-ої річниці, в глибокій скорботі низько схиляємо голови і вшановуємо світлий образ жертв Чорнобильської катастрофи, адже ніколи не помре память про загиблих, як не згасне вдячність прийдешніх поколінь ліквідаторам того страшного лиха.

Начальник управління соціального захисту населення
районної державної адміністрації    Микола  Богач

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь