ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Про затвердження Інструкції щодо підготовки бюджетної пропозиції

Н А К А З

15   липня   2025 рік                                                                  № 12

Про затвердження Інструкції щодо підготовки бюджетної пропозиції

Відповідно до абзацу другого частини першої статті 75-1 Бюджетного кодексу України, Закону України від 16 січня 2025 року № 4225-IX «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо актуалізації та удосконалення деяких положень», підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375, та з метою визначення організаційно- методологічних засад складання бюджетних пропозицій на середньостроковий період

НАКАЗУЮ:

  1. Затвердити Інструкцію щодо підготовки бюджетної пропозиції, що додається.
  2. Відділу фінансів  в установленому порядку забезпечити: доведення  цього наказу до головних розпорядників коштів районного бюджету оприлюднення цього наказу.
  3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
  4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на головного спеціаліста відділу фінансів Катрич Г.Д.

Начальник відділу фінансів Тульчинської РВА                                           Євгенія  НІКОЛАЄНКО

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ відділу фінансів Тульчинської військової адміністрації
15 липня 2025 року № 12

 

ІНСТРУКЦІЯ
щодо підготовки бюджетної пропозиції

  1. Загальні положення
  1. Ця Інструкція визначає основні положення про розрахунок орієнтовних граничних показників видатків районного бюджету та надання кредитів з районного бюджету головному розпоряднику бюджетних коштів на середньостроковий період, встановлює порядок складання та аналізу бюджетної пропозиції.
  2. У цій Інструкції терміни вживаються у значеннях, наведених у Бюджетному кодексі України (далі - Кодекс) та інших нормативно-правових актах, що регламентують бюджетний процес.

Процес формування бюджетної пропозиції здійснюється учасниками бюджетного процесу відповідно до бюджетного законодавства.

  1. Документи, визначені цією Інструкцією, складаються з використанням автоматизованої інформаційно-аналітичної системи за такими формами:

Орієнтовні граничні показники видатків районного бюджету та надання кредитів з районного бюджету головному розпоряднику бюджетних коштів на 20___–20___ роки (додаток 1);

Бюджетна пропозиція районного бюджету на 20___–20___ роки загальна (Форма БП-1) (далі - Форма БП-1) (додаток 2);

Бюджетна пропозиція на 20___–20___ роки індивідуальна (Форма БП-2) (далі - Форма БП-2) (додаток 3);

Бюджетна пропозиція на 20___–20___ роки додаткова (Форма БП-3) (далі - Форма БП-3) (додаток 4);

Показники міжбюджетних трансфертів (іншим місцевим бюджетам), які передбачаються в прогнозі районного бюджету, на 20___–20___ роки (додаток 5);

Орієнтовний граничний сукупний обсяг публічних інвестицій на 20___– 20___ роки (додаток 6);

Обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій головному розпоряднику бюджетних коштів на 20___–20___ роки (додаток 7);

Обсяг публічних інвестицій на середньостроковий період з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій району  на 20__–20__ роки (додаток 8).

  1. Усі вартісні показники у документах, визначених цією Інструкцією, наводяться у гривнях, з округленням до цілого числа.
  2. У формі орієнтовних граничних показників видатків районного бюджету та надання кредитів з районного бюджету зазначається розподіл орієнтовних граничних показників видатків районного бюджету та надання кредитів з районного бюджету на середньостроковий період.
  3. У формі орієнтовного граничного сукупного обсягу публічних інвестицій на 20___–20___ роки зазначається розподіл орієнтовного граничного сукупного обсягу публічних інвестицій на середньостроковий період.
  4. У формах бюджетної пропозиції зазначаються дані:

за попередній бюджетний період (звіт) - дані річного звіту за попередній бюджетний період, наданого органами Казначейства (далі - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період);

на поточний бюджетний період (затверджено) - показники, затверджені розписом районного бюджету на поточний бюджетний період (з урахуванням усіх внесених змін станом на 01 липня року, що передує плановому) (далі - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період);

на середньостроковий період (план) - показники за видами надходжень, видатків та надання кредитів з районного бюджету на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди, визначених на основі орієнтовних граничних показників видатків районного бюджету та надання кредитів з районного бюджету, які є основою для складання прогнозу районного бюджету та проєкту рішення про районний бюджет на наступний бюджетний період (далі - розподіл орієнтовних граничних показників на середньостроковий бюджетний період).

  1. У формах, визначених цією Інструкцією, зазначаються код та найменування:

районного бюджету - відповідно до Довідника місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28 грудня 2009 року № 1539 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28 лютого 2024 року № 98) (далі - код бюджету);

видів надходжень районного бюджету — відповідно до Класифікації доходів бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11, Класифікації фінансування бюджету за типом кредитора, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11, Класифікації фінансування бюджету за типом боргового зобов’язання, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11, та відповідно до Типової програмної класифікації видатків та кредитування

місцевого бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 793 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 17 грудня 2020 року № 781) (далі – Типова програмна класифікація видатків та кредитування місцевого бюджету) (у частині повернення кредитів до бюджету);

видатків та надання кредитів з районного бюджету – відповідно до Типової програмної класифікації видатків та кредитування районного бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 793 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 17 грудня 2020 року № 781), Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11 (далі – Функціональна класифікація видатків та кредитування бюджету), Економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 26 грудня 2011 року № 1738) (далі – Економічна класифікація видатків бюджету), та Класифікації кредитування бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11 (далі – Класифікація кредитування бюджету);

головних розпорядників бюджетних коштів - відповідно до Типової відомчої класифікації видатків та кредитування районного бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 793 (далі – Типова відомча класифікація видатків та кредитування місцевого бюджету), та установчих документів.

  1. Основні положення щодо розрахунку орієнтовних граничних
    показників
  1. Районний відділ фінансів   на підставі основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України та основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку відповідної адміністративно-територіальної одиниці на середньостроковий період, Бюджетної декларації, особливостей складання розрахунків до прогнозів місцевих бюджетів, доведених Міністерством фінансів України, Стратегії розвитку адміністративно-територіальної одиниці, аналізу виконання районного бюджету у попередніх та поточному бюджетних періодах:

здійснює прогнозування доходів районного бюджету з урахуванням вимог Податкового та Бюджетного кодексів України (на основі даних територіальних органів Державної податкової служби України, пропозицій територіальних органів Державної податкової служби України щодо збільшення їх обсягу та зменшення втрат бюджету, інших органів, що контролюють справляння надходжень до районного бюджету), у тому числі показників міжбюджетних трансфертів, обсягів фінансування районного бюджету, повернення кредитів до районного бюджету;

розраховує загальні орієнтовні граничні показники видатків районного бюджету та надання кредитів з районного бюджету на середньостроковий період та орієнтовний граничний сукупний обсяг публічних інвестицій (далі – орієнтовний сукупний обсяг публічних інвестицій);

розподіляє між головними розпорядниками бюджетних коштів (далі - головні розпорядники) орієнтовні граничні показники видатків районного бюджету та надання кредитів з районногого бюджету на середньостроковий період (далі - орієнтовні граничні показники);

розробляє інструкції з підготовки бюджетних пропозицій та інші форми, відповідно до яких складається та подається інформація разом з бюджетною пропозицією;

доводить до головних розпорядників інструкції з підготовки бюджетних пропозицій, орієнтовні граничні показники та інші форми.

  1. Орієнтовні граничні показники доводяться відділом фінансів до головного розпорядника загальними сумами на кожний рік середньострокового періоду за формою, наведеною у додатку 1 до цієї Інструкції, та із зазначенням окремо обсягів:

видатків за загальним фондом, джерелом яких є трансферти з державного та місцевих бюджетів;

видатків за спеціальним фондом із зазначенням джерела їх надходжень;

надання кредитів із загального фонду;

надання кредитів із спеціального фонду.

  1. Орієнтовний сукупний обсяг публічних інвестицій доводиться відділом фінансів відповідальному структурному підрозділу районної військової адміністрації, що забезпечує реалізацію повноважень у сфері економічного розвитку району  загальними сумами на кожний рік середньострокового періоду за формою, наведеною в додатку 6 до цієї Інструкції, із зазначенням окремо обсягів:

коштів районного бюджету, у тому числі співфінансування заходів щодо підготовки та реалізації публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій;

міжбюджетних трансфертів з державного бюджету;

міжбюджетних трансфертів з інших місцевих бюджетів;

місцевих запозичень;

інших джерел.

  1. Відділ фінансів  доводить до головних розпорядників обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій на середньостроковий період з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій району, схваленого районною інвестиційною радою за формою, наведеною в додатку 7 до цієї Інструкції.
  1. Складання, розгляд та аналіз бюджетної пропозиції
  1. Бюджетна пропозиція складається головними розпорядниками на середньостроковий період (плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди) з урахуванням положень цієї Інструкції та інструкцій, розроблених і доведених відділом фінансів, а також містить інформацію за попередній та поточний бюджетні періоди.
  2. Головний розпорядник організовує та забезпечує складання бюджетної пропозиції і подає її до відділу фінансів з використанням форм, визначених цією Інструкцією.
  3. Форми бюджетної пропозиції заповнюються послідовно. Форма БП-2 заповнюється на підставі показників Форми БП-1 і лише після заповнення зазначених форм та за потреби заповнюється Форма БП-3.

В окремих пунктах форм зазначається необхідна кількість показників, визначена головним розпорядником.

  1. Джерелами інформації для заповнення форм бюджетної пропозиції є:

Державна стратегія регіонального розвитку України, регіональна стратегія розвитку, стратегія розвитку територіальних громад, план заходів з Державної стратегії регіонального розвитку України, плани заходів з регіональних стратегій розвитку, реалізації стратегій розвитку територіальних громад, плани відновлення та розвитку регіонів відповідно, галузеві стратегії, у тому числі у сфері гендерної рівності та кліматичної політики;

програми соціально-економічного та культурного розвитку району;

цільові програми району з інших питань;

районні програми розвитку;

середньострокові плани пріоритетних публічних інвестицій району;

програми публічних інвестицій;

річний звіт про виконання районного бюджету за попередній бюджетний період;

інформація про досягнення цілей державної, регіональної та місцевої політик з показниками досягнення цілей за результатами попереднього бюджетного періоду;

звіти про виконання паспортів бюджетних програм за попередній бюджетний період;

розпис районного бюджету на поточний бюджетний період (з урахуванням усіх внесених змін станом на 01 липня року, що передує плановому);

паспорти бюджетних програм на поточний бюджетний період;

прогноз районного бюджету, схвалений у попередньому бюджетному періоді;

план діяльності головного розпорядника на середньостроковий період (включно із заходами щодо підготовки та реалізації публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій);

прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України;

основні прогнозні показники економічного і соціального розвитку району;

Бюджетна декларація;

особливості складання розрахунків до прогнозів районного бюджетів, доведених Міністерством фінансів України;

інструкції з підготовки бюджетних пропозицій відділу фінансів;

інша інформація, визначена відділом фінансів.

  1. З метою зіставлення показників за бюджетними програмами у разі змін у структурі бюджетних програм головного розпорядника звітні показники за попередній бюджетний період та показники поточного бюджетного періоду приводяться у відповідність до Програмної класифікації видатків та кредитування районного бюджету, що формується у бюджетній пропозиції на середньостроковий період згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету.
  2. У разі, якщо бюджетна програма не передбачається на середньостроковий період:

показники за бюджетною програмою поточного бюджетного періоду зазначаються окремим рядком у формі БП-1;

показники за бюджетною програмою попереднього бюджетного періоду приводяться у відповідність до Програмної класифікації видатків та кредитування районного бюджету поточного бюджетного періоду, а у разі, якщо бюджетної програми у поточному бюджетному періоді не передбачено, то такі показники зазначаються окремим рядком у формі БП-1.

  1. Разом з бюджетною пропозицією головний розпорядник подає необхідні для здійснення відділом фінансів аналізу документи та матеріали, до складу яких входять:

розрахунки показників, включених до бюджетної пропозиції, зокрема щодо капітальних видатків, із зазначенням факторів, що впливають на обсяг видатків та надання кредитів, визначених з урахуванням галузевих особливостей;

інформація щодо врахування гендерного підходу та кліматичних пріоритетів під час формування бюджетних показників з метою реалізації відповідних завдань і цілей на районному рівні;

обсяг публічних інвестицій на середньостроковий період з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій району за формою, наведеною у додатку 8 до цієї Інструкції.

  1. У разі передбачення у бюджетних пропозиціях, поданих головними розпорядниками, надання міжбюджетних трансфертів іншим місцевим

бюджетам відділ фінансів у триденний строк з дня отримання таких бюджетних пропозицій повинен надіслати обсяги таких міжбюджетних трансфертів на середньостроковий період іншим фінорганам за формою, наведеною у додатку 5 до цієї Інструкції, для врахування ними під час складання прогнозу місцевого бюджету.

  1. Відділ фінансів здійснює аналіз отриманих від головних розпорядників бюджетних пропозицій щодо відповідності загальним орієнтовним граничним показникам, дотримання доведених відділом фінансів фінансових обмежень, організаційних та інших вимог, визначених цією Інструкцією, а також інструкціями відділу фінансів.
  2. Відділ фінансів вживає заходів для усунення розбіжностей з головними розпорядниками щодо показників, що містяться у бюджетних пропозиціях (шляхом проведення погоджувальних нарад, консультацій, робочих зустрічей).
  3. За результатами вжитих заходів, а також у разі наявності інформації щодо отримання міжбюджетних трансфертів з інших місцевих бюджетів відділ фінансів доводить до окремих головних розпорядників уточнені орієнтовні граничні показники, відповідно до яких головний розпорядник має надати уточнену бюджетну пропозицію у терміни, визначені відділом фінансів.
  4. Головний розпорядник забезпечує відповідність бюджетної пропозиції, складеної з використанням автоматизованої інформаційно-аналітичної системи, бюджетній пропозиції, поданій до районного відділу фінансів.
  5. Інформація, що міститься у бюджетних пропозиціях головних розпорядників, є основою для складання прогнозу районного бюджету.
  1. Заповнення Форми БП-1
  1. У Формі БП-1 наводиться інформація про досягнення цілей державної, регіональної та місцевої політик, за рахунок коштів загального та спеціального фондів у межах орієнтовних граничних показників на середньостроковий період, доведених відділом фінансів та розрахованих головним розпорядником надходжень спеціального фонду.

Інформація, що наводиться у Формі БП-1, повною мірою повинна характеризувати діяльність головного розпорядника та охоплювати всі сфери, у яких він забезпечує формування та/або реалізацію державної, регіональної та місцевої політик, висвітлювати найбільш суспільно значущі результати його діяльності та враховувати відповідні показники діяльності відповідальних виконавців бюджетних програм, а також відображати вплив реалізованих заходів на якість життя населення району, в тому числі на дітей та молодь.

  1. У пункті 1 зазначається найменування головного розпорядника коштів районного бюджету, код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування районного бюджету, код за ЄДРПОУ, а також код бюджету.
  2. У пункті 2 зазначається мета діяльності головного розпорядника, яка повинна відповідати його повноваженням, визначеним законодавством, а також функціям і завданням, закріпленим в установчих документах.
  3. У пункті 3 наводиться перелік цілей державної, регіональної та місцевої політик у сферах діяльності, реалізацію яких забезпечує головний розпорядник, зокрема таких, що враховують гендерний підхід та кліматичні пріоритети, а також показники їх досягнення за рахунок коштів загального та спеціального фондів разом:

у графах 1, 2 - порядковий номер та найменування цілі державної, регіональної та місцевої політик;

у графі 3 - одиниця виміру показника досягнення цілей;

у графі 4 - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;

у графі 5 - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;

у графах 6-8 - розподіл орієнтовних граничних показників на середньостроковий бюджетний період.

У разі, якщо на середньостроковий період не передбачаються цілі державної, регіональної та місцевої політик, досягнення яких здійснюється в межах бюджетних програм поточного бюджетного періоду та/або здійснювалося в межах бюджетних програм попереднього бюджетного періоду, такі цілі повинні включатися із зазначенням показників їх досягнення на відповідні бюджетні періоди.

Не виділяються окремими рядками цілі державної, регіональної та місцевої політик поточного та попереднього бюджетних періодів, які по суті є тотожними до цілей на середньостроковий період (змінено їх формулювання), а показники їх досягнення аналогічні показникам досягнення цілей на середньостроковий період.

У разі зміни формулювання цілі державної, регіональної та місцевої політик у цьому пункті наводиться ціль у редакції, що передбачається на середньостроковий період.

Цілі державної, регіональної та місцевої політик мають:

відповідати пріоритетним цілям, визначеним стратегічними та програмними документами, актами законодавства та іншими нормативно-правовими актами, планами діяльності головних розпорядників на середньостроковий період;

спрямовуватися на досягнення певного результату;

оцінюватися за допомогою показників досягнення цілей;

давати розуміння кінцевого результату діяльності головного розпорядника у відповідній сфері або чітко визначати напрям руху змін, спрямованих на покращення ситуації або вирішення проблем у сфері діяльності.

Не допускаються під час визначення цілей такі формулювання, як «реалізація державної, регіональної та місцевої політики», «забезпечення діяльності», «виконання зобов’язань».

Кількість цілей державної, регіональної та місцевої політик не має перевищувати п’яти. Одна ціль державної, регіональної та місцевої політики може виконуватися в межах декількох бюджетних програм.

Для кожної цілі державної, регіональної та місцевої політик необхідно визначити показники її досягнення.

Показники досягнення цілей визначаються як інтегровані показники, що враховують результати, отримані за рахунок реалізації усіх або декількох бюджетних програм.

Показники досягнення цілей виконавчих органів місцевих рад повинні характеризувати досягнення та зрушення, що відбулися на території району, а також їх вплив на добробут і якість населення.

Показники досягнення цілей мають:

бути кількісно вимірюваними та реалістичними;

характеризувати прогрес у досягненні цілей державної, регіональної та місцевої політик у середньостроковому періоді;

характеризувати стан та зміни у сфері діяльності головного розпорядника;

надавати можливість відстеження досягнення цілей державної, регіональної та місцевої політик у динаміці та порівнянності показників досягнення цілей за роками;

висвітлювати ефект, який отримують економіка, суспільство та населення району завдяки діяльності головного розпорядника;

перевірятися та підтверджуватися офіційною державною статистичною, фінансовою та іншою звітністю, даними бухгалтерського, статистичного та внутрішньогосподарського (управлінського) обліку.

Під час визначення показників досягнення цілей державної, регіональної та місцевої політик необхідно враховувати усі витрати головного розпорядника на відповідну сферу діяльності, включаючи міжбюджетні трансферти.

Кількість показників досягнення однієї цілі має бути мінімальною, як правило, не має перевищувати трьох, але достатньою для висвітлення досягнення відповідної цілі.

Показники досягнення цілей, визначені для однієї цілі державної, регіональної та місцевої політик, не повинні дублюватися для іншої.

Для показників досягнення цілей, що потребують методологічних роз’яснень їх змісту, головному розпоряднику необхідно розробити методику їх розрахунку.

  1. У пункті 4 наводиться інформація щодо обсягів та структури видатків і надання кредитів за усіма бюджетними програмами.

У підпункті 4.1 зазначаються відповідальні виконавці бюджетних програм і видатки та надання кредитів за бюджетними програмами за загальним та спеціальним фондами:

у графі 1 - номер цілі державної, регіональної та місцевої політик, визначеної у пункті 3 цієї форми;

у графах 2-4 - код відповідної класифікації видатків та кредитування бюджету;

у графі 5 - найменування відповідального виконавця, найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету;

у графі 6 (20___ рік (звіт)) - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;

у графі 7 (20___ рік (затверджено)) - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;

у графах 8-10          - розподіл орієнтовних граничних показників на

середньостроковий бюджетний період.

  1. Загальний обсяг видатків та надання кредитів (рядок «УСЬОГО, у тому числі:») дорівнює сумі видатків та надання кредитів за відповідними виконавцями та дорівнює сумі за усіма бюджетними програмами за загальним та спеціальним фондами.

У разі, якщо реалізація бюджетної програми не передбачається у середньостроковому періоді, здійснюється зіставлення показників відповідно до пункту 6 розділу III цієї Інструкції.

У підпункті 4.2 зазначається пояснення щодо запропонованих головним розпорядником основних змін у структурі видатків та надання кредитів за бюджетними програмами на середньостроковий період порівняно з поточним бюджетним періодом.

  1. У пункті 5 наводиться інформація щодо відмінностей показників на перший та другий роки середньострокового періоду, включених до бюджетної пропозиції, від показників на другий та третій роки середньострокового періоду, передбачених прогнозом районного бюджету, схваленого у попередньому бюджетному періоді.

У підпункті 5.1 наводяться інформація щодо обсягів видатків та надання кредитів, цілей державної, регіональної та місцевої політик та показників їх досягнення:

у графі 1 - найменування цілей державної, регіональної та місцевої політик та показників їх досягнення;

у графі 2 - одиниця виміру показника досягнення цілей;

у графах 3, 6 - показники видатків / надання кредитів, передбачені прогнозом районного бюджету, схваленого у попередньому бюджетному періоді;

у графах 4, 7 - показники видатків / надання кредитів, включені до пропозиції до прогнозу районного бюджету;

у графах 5, 8 розраховується відхилення показників видатків / надання кредитів, включених до бюджетної пропозиції, від відповідних показників прогнозу районного бюджету, схваленого у попередньому бюджетному періоді.

У підпункті 5.2 зазначається пояснення відмінностей показників, включених до бюджетної пропозиції, від відповідних показників прогнозу районного бюджету, схваленого у попередньому бюджетному періоді.

  1. Заповнення Форми БП-2
  1. У Формі БП-2 наводиться детальна інформація за кожною бюджетною програмою, що пропонується до виконання у середньостроковому періоді.
  2. Форма БП-2 складається за кожною бюджетною програмою окремо, крім бюджетних програм, які:

не передбачаються на середньостроковий період;

резервного фонду районного бюджету.

Інформація, що наводиться у Формі БП-2, узгоджується з інформацією, наведеною у Формі БП-1.

  1. У разі, якщо повноваження на виконання функцій, завдань або надання послуг передано відповідно до законодавства від одного головного розпорядника до іншого головного розпорядника, головному розпоряднику, який включає до бюджетної пропозиції показники за відповідною бюджетною програмою на середньостроковий період, під час заповнення Форми БП-2 необхідно навести інформацію та показники бюджетної програми за попередні бюджетні періоди з урахуванням паспортів відповідної бюджетної програми та звітів про їх виконання, інших документів, оприлюднених або переданих в установленому законодавством порядку, забезпечуючи послідовність та сумісність цієї інформації та показників.
  2. Мета, завдання та напрями бюджетної програми визначаються відповідно до положень наказу Міністерства фінансів України від 26 серпня 2014 року № 836 «Про деякі питання запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2014 року за № 1103/25880, мають відповідати цілям державної, регіональної та місцевої політик у відповідній сфері діяльності, у тому числі у сфері гендерної рівності та кліматичної стійкості, та показникам їх досягнення, наведеними у пункті 3 Форми БП-1.
  3. У пункті 1 зазначаються найменування головного розпорядника коштів районного бюджету, код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування районного бюджету, код за ЄДРПОУ, а також код бюджету.
  4. У пункті 2 зазначаються найменування відповідального виконавця бюджетної програми, код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування районного бюджету та номер у системі головного розпорядника коштів районного бюджету, код за ЄДРПОУ.
  5. У пункті 3 зазначаються найменування бюджетної програми згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету, код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, а також код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету.
  6. У пункті 4 зазначаються ціль державної, регіональної та місцевої політик, мета, завдання та законодавчі підстави реалізації бюджетної програми:

у підпункті 4.1 - ціль державної, регіональної та місцевої політик;

у підпункті 4.2 - мета бюджетної програми;

у підпункті 4.3 - завдання бюджетної програми;

у підпункті 4.4 - нормативно-правові акти, які є підставою для реалізації бюджетної програми.

  1. У пункті 5 зазначаються усі надходження для виконання бюджетної програми, підстави та обґрунтування надходжень спеціального фонду.

Надходження загального фонду зазначаються з урахуванням міжбюджетних трансфертів, доведених у орієнтовних граничних показниках.

У підпункті 5.1 зазначаються надходження для виконання бюджетної програми за результатами звітного бюджетного періоду, на поточний бюджетний період та на середньостроковий бюджетний період.

Показники, зазначені у рядку «загальний фонд, у тому числі:» у графах 3-7 підпункту 5.1, повинні відповідати показникам, зазначеним у рядку «загальний фонд» у графах 6-10 підпункту 4.1 пункту 4 Форми БП-1 за відповідною бюджетною програмою.

Під час заповнення підпункту 5.1 у частині власних надходжень бюджетних установ головні розпорядники керуються частиною четвертою статті 13 Кодексу. Власні надходження бюджетних установ визначаються головним розпорядником за наявності підстави, про яку необхідно зазначити під час заповнення підпункту 5.2.

Повернення кредитів до бюджету відображаються зі знаком «-».

У разі, якщо за бюджетною програмою плануються надходження за спеціальним фондом, про це зазначається у підпункті 5.2 і навести:

нормативно-правові акти з посиланням на конкретні статті (пункти), якими надано повноваження на отримання надходжень спеціального фонду;

основні підходи до розрахунку власних надходжень бюджетних установ, інших надходжень спеціального фонду на середньостроковий період.

Загальний обсяг надходжень спеціального фонду за звітний бюджетний період (рядок «спеціальний фонд, у тому числі:») розраховується як сума усіх вищезазначених надходжень.

Загальний обсяг надходжень для виконання бюджетної програми у графах 3-7 у рядку «УСЬОГО, у тому числі:» розраховується як сума надходжень загального фонду (рядок «загальний фонд, у тому числі:») та спеціального фонду (рядок «спеціальний фонд, у тому числі:»).

  1. У пункті 6 зазначаються видатки (підпункт 6.1) або надання кредитів (підпункт 6.2) на середньостроковий бюджетний період за загальним та спеціальним фондами у розрізі Економічної класифікації видатків бюджету або Класифікації кредитування бюджету:

у графах 1, 2 підпунктів 6.1, 6.2 - коди Економічної класифікації видатків бюджету / коди Класифікації кредитування бюджету та їх найменування;

у графі 3 підпунктів 6.1, 6.2 (20___ рік (звіт)) - видатки або надання кредитів відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;

у графі 4 підпунктів 6.1,          6.2   (20___ рік (затверджено)) - показники,

затверджені розписом на поточний бюджетний період;

у графах 5-7 підпунктів 6.1, 6.2 (20___ рік (план)) – розподіл орієнтовних граничних показників на середньостроковий бюджетний період.

Показники, зазначені у графах 3-7 у рядку «загальний фонд» підпункту 6.1 та у графах 3-7 у рядку «загальний фонд» підпункту 6.2, повинні дорівнювати показникам у графах 6-10 у рядку «загальний фонд» підпункту 4.1 пункту 4 Форми БП-1 відповідної бюджетної програми і показникам у графах 3-7 у рядку «загальний фонд» підпункту 5.1 пункту 5 Форми БП-2.

Показники, зазначені у графах 3-7 у рядку «спеціальний фонд» підпункту 6.1 та у графах 3-7 у рядку «спеціальний фонд» підпункту 6.2, повинні дорівнювати показникам у графах 6-10 у рядку «спеціальний фонд» підпункту 4.1 пункту 4 Форми БП-1 відповідної бюджетної програми і показникам у графах 3-7 у рядку «спеціальний фонд» підпункту 5.1 пункту 5 Форми БП-2.

Під час заповнення підпункту 6.1 необхідно відображати видатки у розрізі кодів Економічної класифікації видатків бюджету.

Під час заповнення підпункту 6.2 показники надання кредитів доцільно відображати за кодами Класифікації кредитування бюджету 4110, 4210.

  1. У пункті 7 зазначаються обсяги видатків або надання кредитів за кожним напрямом використання бюджетних коштів за загальним та спеціальним фондами, виконання яких забезпечує реалізацію бюджетної програми:

у графах 1, 2 зазначаються порядковий номер та напрям використання бюджетних коштів;

у графі 3 (20___ рік (звіт)) - видатки або надання кредитів відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;

у графі 4 (20___ рік (затверджено)) - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;

у графах 5-7 (20___ рік (план)) - розподіл орієнтовних граничних показників на середньостроковий бюджетний період.

  1. У пункті 8 наводяться показники міжбюджетних трансфертів.

У підпункті 8.1 наводиться обсяг міжбюджетних трансфертів, які отримуються з інших бюджетів (державного та місцевих), окремо за загальним та спеціальним фондами:

у графі 1 - код Класифікації доходу бюджету / код бюджету;

у графі 2 - найменування трансферту / найменування бюджету - надавача міжбюджетного трансферту;

у графі 3 (20___ рік (звіт)) - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;

у графі 4 (20___ рік (затверджено)) - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;

у графах 5-7 (20___ рік (план)) - розподіл орієнтовних граничних показників на середньостроковий бюджетний період.

Загальний обсяг міжбюджетних трансфертів у графах 3-7 у рядку «УСЬОГО за розділами I та II, у тому числі:» розраховується як сума обсягу міжбюджетних трансфертів до загального фонду (рядок «загальний фонд») та спеціального фонду (рядок «спеціальний фонд»).

У підпункті 8.2 зазначається обсяг міжбюджетних трансфертів, які надаються іншим бюджетам (державному та місцевим), окремо за загальним та спеціальним фондами:

у графі 1 - код бюджету;

у графі 2 - найменування трансферту / найменування бюджету - отримувача міжбюджетного трансферту;

у графі 3 (20___ рік (звіт)) - показники відповідно до річного звіту за попередній бюджетний період;

у графі 4 (20___ рік (затверджено)) - показники, затверджені розписом на поточний бюджетний період;

у графах 5-7 (20___ рік (план)) - розподіл орієнтовних граничних показників на середньостроковий бюджетний період.

Загальний обсяг міжбюджетних трансфертів у графах 3-7 у рядку «УСЬОГО за розділами I та II, у тому числі:» розраховується як сума обсягу міжбюджетних трансфертів до загального фонду (рядок «загальний фонд») та спеціального фонду (рядок «спеціальний фонд»).

  1. Заповнення Форми БП-3
  1. Форма БП-3 використовується для представлення та обґрунтування пропозицій щодо додаткових коштів, необхідних для виконання нормативно- правових актів під час реалізації бюджетних програм, але не забезпечених орієнтовними граничними показниками, або для реалізації нових заходів державної, регіональної та місцевої політик, які сприятимуть покращенню показників досягнення цілей державної, регіональної та місцевої політик, зокрема у сфері гендерної рівності, кліматичної стійкості та соціальної справедливості, а також підвищенню якості життя населення району та/або наближенню їх досягнення у часі.

Форма БП-3 заповнюється лише після заповнення Форми БП-1 і Форми БП- 2 у разі, якщо витрати, розраховані з огляду на пріоритетність та обґрунтованість потреб, перевищують орієнтовні граничні показники.

  1. Відділ фінансів розглядає пропозиції головного розпорядника щодо додаткових видатків та надання кредитів у межах ресурсних можливостей районного бюджету в середньостроковому періоді.
  2. У пункті 1 зазначаються найменування головного розпорядника коштів районного бюджету, код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування районного бюджету, код за ЄДРПОУ, а також код бюджету.
  3. У пункті 2 зазначаються найменування відповідального виконавця, код Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету та номер у системі головного розпорядника коштів місцевого бюджету, код за ЄДРПОУ.
  4. У пункті 3 наводяться обсяги додаткових коштів загального та спеціального фондів за бюджетними програмами у розрізі Економічної класифікації видатків бюджету або Класифікації кредитування бюджету, підстави та обґрунтування пропозицій щодо додаткових коштів загального та спеціального фондів, у яких зазначається нормативно-правовий акт, виконання якого не забезпечено орієнтовними граничними показниками.

У графах 1-3 зазначаються коди Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету / Економічної класифікації видатків бюджету / Класифікації кредитування бюджету, Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету та Функціональної класифікації видатків бюджету, а також найменування бюджетної програми;

у графі 4 - найменування бюджетної програми;

у графах 5, 7, 9 (20 рік (план)) - обсяг коштів у межах орієнтовних граничних показників;

у графах 6, 8, 10 (20 рік (план)) - пропозиції щодо додаткового обсягу коштів.

Обсяг коштів за усіма бюджетними програмами наводиться у розрізі кодів Економічної класифікації видатків бюджету та Класифікації кредитування бюджету.

У рядку «УСЬОГО за бюджетними програмами, у тому числі:» у графах 5-10 зазначається загальний обсяг коштів за усіма бюджетними програмами у розрізі кодів Економічної класифікації видатків бюджету та Класифікації кредитування бюджету.

  1. У пункті 4 наводиться інформація про зміну показників досягнення цілей у середньостроковому періоді у разі, якщо додаткові кошти буде враховано в орієнтовних граничних показниках.

У графах 1-3 зазначаються номер, найменування цілей державної, регіональної та місцевої політик, показники досягнення цілей, а також одиниця виміру показника досягнення цілей;

у графах 4, 6, 8 (20 рік (план)) - показники в межах орієнтовних граничних показників. Показники досягнення цілей, зазначені у Формі БП-3, повинні відповідати показникам, включеним до граф 4-6 пункту 2 Форми БП-1;

у графах 5, 7, 9 (20 рік (план)) - показники досягнення цілей, які головний розпорядник передбачає досягти у середньостроковому періоді під час виконання бюджетних програм у цілому за рахунок коштів загального та спеціального фондів, у разі, якщо додаткові кошти загального та спеціального фондів буде враховано в граничному показнику видатків районного бюджету та надання кредитів з районного бюджету, який визначається у прогнозі районного бюджету відповідному головному розпоряднику.

_______________________________________________________________________

Наказ 06.10.2023 № 534 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 жовтня 2023 р. за № 1842/40898 "Про затвердження Інструкції щодо підготовки бюджетної пропозиції"

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь